Tarık Tolunay’ın Eseri, NFT Olarak 36 Bin Dolara Satıldı!

Grafik tasarımcı Tarık Tolunay’ın ünlü ‘Fractal İstanbul - Pandemi’ eseri, blockchain imzası ile NFT olarak satışa çıktı. Eser 20 Ethereum, yani 36 bin dolara satıldı.

fractal istanbul nft

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemde teknoloji dünyasının en çok ses getiren konusu NFT teknolojisi. Eserlerin blokzincir üzerinde imzalanarak, benzersiz bir forma getirildiği NFT’ler alanında birçok eser satılıyor. Kripto paralara hayat veren block chain teknolojisinin farklı bir konsepti olan NFT’lerde, eserler blok zincirde imzalanıyor ve kripto para birimiyle satılıyor. Şimdiden birçok kişi, NFT olarak satılan eserler için milyonlarca dolar ödeme yaptı.

Türk sanatçınının eseri 36 bin dolara satıldı

Tarık Tolunay’ın Fractal İstanbul – Pandemi adlı eseri, dijital olarak İstanbul’un Haliç ve çevresini ele alan harika bir iş olarak biliniyor. Tolunay, NFT teknolojisinin popüler hale gelmesinin ardından, Fractal İstanbul adlı eserini bir NFT haline getirdi ve dijital olarak imzaladı. 

Tolunay, gece vakti aklına gelen NFT satışının ardından eserini bir satış sitesine koyduğunu ve kısa süre içinde kendisine 20 Ethereum yani 36 bin dolarlık bir teklif geldiğini söyledi. Satışa onay veren Tolunay, eserin NFT formatını İranlı bir koleksiyonere sattı. 

İşte eserin satışının kanıtı

NFT teknolojisi, özellikle son dönemde birçok eserin binlerce hatta milyonlarca dolara satıldığı, her geçen gün büyüyen bir dünya. Blok zincir imzalı sanat eserlerin satışının gitgide daha da yaygınlaşacağı tahmin ediliyor.