Tesla Hisselerinde Düşüş: Elon Musk Bir Haftada 27 Milyar Dolar Kaybetti

Dünyanın en zenginleri listesinde bu yılın başında, Amazon CEO’su Jeff Bezos’ı ilk kez geçerek dünyanın en zengini ünvanını kısa süreli de olsa alan Elon Musk’ın bu hafta, servetinde kaybettiği tutar ağızları açık bıraktı. Tesla ve SpaceX gibi şirketlerin kurucusu olan Elon Musk, kamuoyunda ilginç açıklamalarıyla, özellikle de kripto paralarla ilgili yorumlarıyla gündeme çok geliyor.

Tesla Hisselerinde Düşüş: Elon Musk Bir Haftada 27 Milyar Dolar Kaybetti

Dünyanın en zenginleri listesinde bu yılın başında, Amazon CEO’su Jeff Bezos’ı ilk kez geçerek dünyanın en zengini ünvanını kısa süreli de olsa alan Elon Musk’ın bu hafta, servetinde kaybettiği tutar ağızları açık bıraktı. Tesla ve SpaceX gibi şirketlerin kurucusu olan Elon Musk, kamuoyunda ilginç açıklamalarıyla, özellikle de kripto paralarla ilgili yorumlarıyla gündeme çok geliyor. Elon Musk, dünyanın en zengin 2. ismi olarak listede yer almayı sürdürürken, bu hafta ciddi bir kayıp yaşadı.Bir haftada 27 milyar dolar kayıp


Tesla’nın ABD borsasında işlem gören hisseleri, hafta içinde ciddi bir düşüş yaşadı ve Elon Musk, pazartesiden bu yana 27 milyar dolar kaybetti. Bunun ardından Musk’ın serveti 156,9 milyar dolara düştü. Bu da, Musk’ı dünyanın en zengin 2. ismi yapıyor.Ocak ayında serveti 210 milyar dolara çıktı


Elon Musk, 2021 başında Tesla hisselerindeki rekor artışın ardından 210 milyar dolar servete ulaşmış ve dünyanın en zengin insanı ünvanını almıştı. 


Tesla hisselerinin 901 dolar seviyesini çıkması, Musk’ı dünyanın en zengini listesinde ilk sıraya çıkarmaya yetsede, haftayı 720 dolardan açan Tesla hisseleri 597 dolara düştü. Bununla birlikte Tesla, sektörde piyasa değeri düşen tek şirket değil. Nio ve Li Auto gibi birçok elektrikli otomobil şirketinin hisselerinde düşüş yaşanıyor. 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER