Trabzon’da Bir Kişi Spor Salonunda 45 Kişiye Korona Bulaştırdı!

Türkiye’de bir süredir koronavirüs kısıtlamaları, normalleşme süreci ile azaltılsa da kötü haberler gelmeye devam ediyor… 

trabzon spor salonu korona

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koronavirüs pandemisinde Türkiye’de ilk resmi vakanın ortaya çıkmasının üzerinden neredeyse bir yıl geçti buna karşın henüz korona kısıtlamaları ile, salgın kontrol altına alınamadı. Uzun bir süredir birçok işletme koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle kapalıydı ve faaliyet göstermiyordu. Normalleşme adımlarıyla birlikte yüz binlerce esnaf dükkanını açarak rahat bir nefes alsa da, vakaların yayılması artıyor.

Hastalandı, buna rağmen spor salonuna gitti

Gelen bilgilere göre bir vatandaş Ankara’dan Trabzon’a gitti ve kendini rahatsız hissetmesine rağmen spor salonuna bir süre daha gitmeyi sürdürdü. Bununla birlikte kendini gitgide kötü hisseden kişi, şikayetlerinin artması üzerine hastaneye gitti ve koronavirüs testinin pozitif olduğunu öğrendi.

Koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından, Trabzon’daki spor salonuna gelen kişilere, antrenörlere ve üyelere de test yapıldı. Bu testler sonucunda 45 kişi pozitif çıktı! Pozitif çıkan kişilerle temaslı olduğu tespit edilen 93 kişi de karantinaya alınırken, spor salonunun faaliyeti durduruldu.