Trabzonlu Esnaftan İlginç İlan: ‘Namuslu Bir Şekilde Battık’

namuslu bir şekilde battık

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koronavirüs pandemisi nedeniyle aylardır kapalı olan birçok işletme, bu duruma dayanamayıp iflas bayrağını çekiyor. İş yapmakta zorlanan, kira ve faturalarını ödeyemeyen bu esnaflar içinde yer alan Trabzonlu bir lokantacı olan İbrahim Odabaş, ilginç bir çıkış yaptı. Odabaş, batan dükkanına astığı yazı ile durumun içler açısını halini ortaya koydu.

‘Namuslu bir şekilde battık’

Dükkanın önünde bir eylem yapan ve gelen gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trabzonlu esnaf, milletvekillerinin seçim dönemlerinde kendi dertlerini dinlediğini ancak zor zamanlarda kimsenin olmadığını belirtti ve “Namuslu bir şekilde battık derken devletimizin koyduğu kurallara uyduk, hiçbir şekilde açmadık, bir şey yapmadık. Ama yapmadığımız halde onlar söylenenin tam tersini yaptı. Kongreler yaptı, kayak merkezini açtı. Hiç alakası olmayan insanlar güzel yaşarken benim çalışan işçilerime bile maaş hacizleri geliyor şu anda” dedi. 

‘Adalet Türkiye’de sadece bir kadın ismi’ diyen Trabzonlu esnaf, cuma cumartesi günleri karantinaya girerken, cebinde 100 lira bile olmayan esnafın nasıl hayatta kalacağını ve geçineceğini söyledi. 

Yorumlar kapalı.