Trump’tan ABD Vatandaşlarına ‘Aşı Olma’ Çağrısı

Bu yılın başında görevi Joe Biden’a devreden eski ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüse karşı ABD vatandaşlarına aşı olma çağrısında bulundu.

trump

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Görevi Joe Biden’a devrettikten sonra Kongre Binası baskınındaki rolü nedeniyle eleştirilen ve ABD’de gündemin en çok konuştuğu isimlerden biri olan Donald Trump, Fox News kanalına verdiği demeçte koronavirüs pandemisine ve gündemdeki diğer gelişmelere dair konuştu. Eski başkan, röportajda “Aşı olmayı tavsiye ediyorum, dürüstçe söylemek gerekirse çoğu bana oy vermiş ama aşı vurulmak istemeyen birçok kişiye aşı olmalarını tavsiye ettim” ifadesini kullandı ve ABD’lileri aşı olmaya davet etti.

Aşılar güvenli

Trump, koronavirüs aşılarını yaptırıp yaptırmama konusunda elbette ki herkesin özgür olduğunu ifade ederken, buna karşın aşıların kesinlikle güvenli olduğunu ve işe yarar sonuç verdiğini de vurguladı. Trump, eski ABD başkanlarının bir kampanyada yer alarak herkese aşı olma çağrısı yapmasını daha önce gündeme getirmişti.

Seçimlerde hile iddiasını vurguladı

Donald Trump, röportajda ABD Başkanlık Seçimleri’nde hile olduğu konusuna yeniden vurgu yaptı. Demokratların seçimlerde hile yapmasına karşın mahkemelerin bu duruma sessiz kaldığını ifade eden eski ABD Başkanı, seçimde hile iddiasını yineledi. Trump buna ek olarak Latin ülkelerinden ABD’ye gelen göçmenlerin sayısının gitgide arttığını ve bunun da ülkeyi mahvedecek bir noktaya götürdüğünü söyledi.

Trump, 3 Kasım seçimlerinde Demokrat Aday Joe Biden’a karşı kaybetmişti.