Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Güncel

17 Ocak 2021 Pazar 23:50:27

Tüm Türkiye’ye Açıklama! Whatsapp Kullananlar Dikkat! Bilgiler İfşa Mı Oluyor?

Dünyanın en popüler mesaj uygulaması olan WhatsApp yaptığı açıklama kapsamında tüm dikkatleri üzerin çekmeyi başarmıştır. Bununla beraber oldukça büyük tepkiye yol açan WhatsApp 8 Şubat tarihinden itibaren sözleşmeyi imzalamayan kişilerin hesaplarını kapatacak.

Evde geçirilen dönemlerin yanı sıra kurulumundan itibaren sosyal medya hesaplarının gözdesi haline gelen WhatsApp radikal bir değişikliğe gitti. 8 Şubat itibari ile yer alan sözleşme kapsamında veri korunmasını Facebook ile beraber sağlayacaktır.  Bununla beraber oldukça büyük tepkiler toplayan WhatsApp yaptığı açıklamalarla beraber tepkilerin daha da büyümesine yol açtı.

Facebook ile kişi gizliliğinin daha da korunması adına yapılan sözleşme kapsamında kişi üzerinde herhangi bir gizlilik ihlali yaşanmayacaktır. Ancak yer alan tanıtım ve yaptırım şekli kapsamında tepkileri de üzerine çekmeyi başarmıştır. Yer alan sözleşme kapsamında bilgilerin asla 3. Kişiler ile paylaşılmayacağı ise beraberinde getirilen hususlardan bir tanesidir.

Belirlenen yönetmelikler kapsamında Türkiye’nin de arasında bulunduğu ülkeler sözleşmeyi kabul etmediği takdirde hesaplarının silineceği duyurulmuştur. Aynı zamanda yer alan soru işaretleri de daha da fazla artarak vatandaşlar yönünden sosyal medya kapsamında belirli görüşlerde ortaya atılmıştır.

Yapılan yaptırım kapsamında açıklamaları ile gündeme oturan WhatsApp sözcüsü, sözleşme kapsamında AB ülkeleri bu durumun dışından kalacağını da belirtti. Yapılan açıklamalarla beraber oldukça büyük tepkilere yol açan WhatsApp oluşan bu tepkiler kapsamında yapışacak yeni açıklamaların da merak odağı oldu.

Whatsapp Sözleşmesi Son Dakika!

WhatsApp bünyesinde yer alan açıklamalar kapsamında birçok insan sosyal medya uygulaması aramaya koyuldu. Yapılan yaptırım kapsamında güven konusunda birçok insanın da tepkisini alan uygulama için yeni dönem kapsamında ne olacağı merak konusu oldu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarla beraber gözleri üzerine çekmeyi başaran WhatsApp, yeni açıklamaları ile de fazlasıyla dikkat çekmeyi başardı. Sözleşme kapsamında insanların düşüncelerinin hızla yayılması ile beraber 8 Şubata kadar olan tarihi daha ileri bir güne aktarmıştır.

Mesaj, arama ve daha birçok özellik kapsamından Facebook ile imzaladığı protokol doğrultusunda yer alan sözleşmede ise çarpıcı detaylara yer verilmektedir. Birçok insanında aklında yer alan WhatsApp sözleşmesini iptal etme gibi seçeneklere de yön vermiştir.

Üyelik kapsamında da hemen hemen herkesi kaybetmeye başlayan WhatsApp daha sonra tekrar bir basın açıklaması yaparak anlaşılan durumu çözüm yoluna kavuşturdu. Yapılan açıklama da ise şu noktalara değindi;

  • WhatsApp bünyesinde yer alan mesajların asla 3. Kişilerle paylaşılmayacağını,
  • WhatsApp sözleşmesi tamamen kişi bilgilerini daha fazla koruma altına alınacağını,
  • WhatsApp uçtan uca şifreleme sistemi sayesinde kişi hakkında özel hayatına ulaşım sağlanmadığına değinmiştir.

Yukarıda yer alan maddeler kapsamında yer verilen anlaşmanın olumsuz durumlarını düzeltme adına yapılmıştır.

WhatsApp Sözleşmesi İptal Etme

4 Ocak tarihinde yapılan sözleşme kapsamında gizlilik üzerine Facebook ile anlaşma imzalanmıştır. Bu kapsamda WhatsApp bünyesinde yer alan kişilerin paylaşımları Facebook ile korunma altına alınacağı duyurulmuştu. Bununla beraber AB ülkelerinin bu kapsamdan dışarı olması da yer alan açıklamalardan bir tanesidir.

Açıklamalardan sonra oluşan tepkilerle beraber birçok kişi okumadan sözleşmeyi imzalamıştır. Her ne kadar WhatsApp yapılan sözleşme kapsamında kişi haklarının da korunduğunu belli etse dahi, vatandaşların aklında soru işaretlerine yer vermiştir.

Bu sözleşmeden sonra nasıl iptal edileceği ise merak konusu haline geldi. WhatsApp sözleşmesini iptal etme işlemini yapabilmeniz için hesabınızı silmeniz yeterli olacaktır. Böylece sağlanan sözleşmeyi iptal edebilir belirlenen tarihler arasında tedbirinizi alabilirsiniz. WhatsApp kapsamında yer alan bu durum için herkes gözünü önümüzdeki günlerde yapılacak açıklamalara çevirdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı