Türk Tabipleri Birliği: ‘Normalleşmeye Geçmek Mümkün Değil’

normalleşme koronavirüs

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ikinci başkanı Ali İhsan Ökten, kontrollü normalleşme sürecine ilişkin ‘kontrolsüz’ yorumunu yaptı.

TTB, Türkiye’de koronavirüs pandemisinin ortaya çıktığı günden itibaren sert açıklamaları ile gündeme geliyor. TTB’nin son açıklaması ise, 1 Mart itibariyle başlanan ve kontrollü normalleşme olarak anılan adımlar oldu. TTB ikinci başkanı Ali İhsan Ökten, ülkenin yaşadığı sürecin kontrolsüz bir normalleşme olduğunu söyledi. 

Çözüm tam kapanma

TTB ikinci başkanı, koronavirüs pandemisine karşı alınan önlemleri eleştirdi ve bakanlık tarafından açıklanan verilerle ilgili olarak renklerin yeniden değerlendirilmesi talebini yineledi. Buna göre TTB, turuncu illerin yüksek riskli, kırmızı illerin ise çok yüksek riskli olduğunu söyledi. Ökten’e göre koronavirüsle mücadele kapsamında seyahat kısıtlamaları, testlerin artırılması, karantinalar uygulaması devam etmeli ve esas çözüm tam kapanma.

Ökten, Türkiye’de koronavirüs pandemisinde son günlerde artan vaka sayılarına dikkat çekerek, vakaların 14 binin üzerine çıktığını ifade etti ve herkesin dikkatli olmasını söyledi.