Twitter, ‘Tweeti Geri Al’ Özelliğini Ücretli Kullanıcılara Sunacak!

Twitter’ın üzerinde çalıştığı ‘tweeti geri al’ özelliğinin, ücretli kullanıcılara sunulacağı iddia edildi…

twitter-ucretli-abonelik-ozellikleri

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Twitter, son dönemde yaptığı yeniliklerle, getirdiği ilginç özelliklerle adından çokça söz ettiriyor. Instagram’ın hikayeler özelliğini Fleets adı ile getiren Twitter, bunun ardından Clubhouse benzeri bir ses odaları olan Twitter Spaces’i duyurmuştu. 

Bunlara ek olarak, ücretli bir Twitter versiyonu ile gündeme gelen sosyal ağ, insanların Twitter üzerinden para kazanmasını kolaylaştırıcı birtakım yenilikler üzerinde çalışıyordu. Twitter’ın üzerinde çalıştığı özelliklerden biri de, tweeti geri alma butonu. Gelen bilgilere göre, Twitter’ın katı olduğu bir durum olan “tweet düzenleme” konusunda, bu buton ile kullanıcılara yayınlanmadan kısa süre içinde tweet üzerinde değişiklik yapabilecek.

Tweet düzenleme ücretli olabilir

Teknoloji şirketleri hakkında ortaya attığı iddialarla bilinen Jane Machun Wong, Twitter’ın tweet düzenleme özelliğinin ücretli kullanıcılara sunulacak bir özellik olacağını söyledi.

Tweeti geri alma özelliğini ilk kez duyuran kişi olan Wong, Twitter’ın bu özelliği bir açılır pencerede sunacağını ve “Undo/Geri al” butonuna basarak butonun sayacı sıfır olana kadar tweetin geri alınma şansının olacağını söyledi. Bununla birlikte sayaç sıfır olduktan sonra tweet paylaşılacak ve geri alma şansı olmayacak.

Yeni iddia ise çok daha çarpıcı. Twitter, sadece ücretli abonelerine bu özelliği sunacak. Twitter’ın abonelik modelinin ne kadar olduğu bilinmiyor ve hangi avantajları sunacağı henüz bilinmiyor.