Twitter’da Bir Devrim: Paylaşılan Tweetler Düzenlenebilecek

twitter tweet düzenleme özelliği

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler sosyal paylaşım platformu Twitter’ın en çok gelmesi istenen özelliklerinden biri, yanlışlıkla gönderilmiş tweetlerde düzenleme yapılabilmesi. Diğer sosyal ağların aksine Twitter, yapılan paylaşımın düzenlenmesine olanak tanımıyor, bunun yerine silinip gönderilmesi gerekiyor. 2020 yılında birçok yeni özelliği devreye sokan ve yenilenen Twitter, sesli tweet gönderme, Fleets adlı hikaye-tweet formatı gibi yenilikler sundu. Twitter’ın son hamlesi ise, uzun bir süredir beklenen bir özellik: Tweet düzenleme.

Twitter’da artık tweetler düzenlenebilecek

Twitter’da hatalı tweetler bu zamana kadar sadece silinip yeniden gönderilebiliyordu. Şirket, Instagram ya da Facebook’ta olduğu gibi metin düzenleme şansı sunmuyordu. Ancak yeni bir özelliğin test edildiği ortaya çıktı.

Paylaşılan görselde, Twitter’ın “undo send” yani gönderimi durdur seçeneğini sunduğu görülüyor. Twitter çok kısa süreliğine olsa bile, paylaşımların geri alınmasına müsade ediyor. Twitter’ın hatalı tweetlerin düzeltilmesine ilişkin bu özelliği şimdiden birçok kişiden takdir topladı. 

Twitter’ın sunduğu özellikle, undo butonuna tıklandığında, paylaşılan tweetin o an itibariyle düzeltilebileceği ancak süre dolduğunda düzenlemenin yine söz konusu olmadığı görülüyor. Yani Twitter her ne kadar yeni özellikler sunsa da, içerik düzenleme tarafında takipleri gibi esnek olmayacak. 

Yorumlar kapalı.