Twitter’ın Clubhouse Benzeri Özelliği Spaces, Türkiye’de

twitter spaces nedir

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemlerin en popüler uygulamalarından biri olan Clubhouse, sesli odalarda sohbet şansı sunuyor. Şu sıralarda yalnızca iOS için kullanılan Clubhouse deneyimini yaşamak isteyenler için Twitter, Clubhouse’ı andıran özelliği Spaces’i test etmeye başlamıştı. Gelen bilgilere göre Twitter Spaces özelliğinin test edildiği ülkeler içinde Türkiye de var.

Şirket uzun zamandır bu özellik üzerinde çalışıyordu

Twitter Spaces özelliği, Clubhouse’un ardından ortaya çıktı gibi düşünülse de şirket bu özellik üzerinde uzun süredir çalışıyordu. Android kullanıcılarının Beta sürümle kullanabildiği Spaces özelliği ile kullanıcılar, Spaces olarak adlandırılan bu alanlarda diğer insanlarla bir araya gelip düşüncelerini açıklıyorlar. 

Twitter Spaces’i nasıl test edebilirsiniz?

Twitter’ın beta sürümünün testleri küçük bir grupla yapılıyor, yani Twitter’da bu özelliği göremezseniz, endişelenmeyin. Android’de test edilen beta sürecinde bu özelliği deneyimlemek istiyorsanız Google Play Store’da, beta kullanıcısı olmalısınız. Özellik size tanımlandığında ise kullanabileceksiniz.

Beta sürecine girdiğinizde, yeni tweet oluşturma butonuna dokunduğunuzda, kendi alanınızı yaratabilirsiniz. Konuşmak için, Twitter Space’de en çok 10 kişi davetli olarak alınabilecek. 

Yorumlar kapalı.