Ünlülerin Twitter Hesabını Hackleyip Bitcoin Dolandırıcılığı Yapmıştı: 3 Yıl Hapse Mahkum Oldu!

ABD’de bir hacker genç aralarında Joe Biden’ın da yer aldığı ünlülerin hesaplarını hackleyip dolandırıcılık yaptığını itiraf etmesinin ardından 3 yıl hapse mahkum edildi.

bitcoin dolandırıcısı

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’de 18 yaşındaki Graham Ivan Clark, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da bulduğu bir güvenlik açığının ardından Elon Musk, Barack Obama, Jeff Bezos gibi isimlerin hesaplarını hacklemiş ve Bitcoin üzerinden dolandırıcılık yapmıştı.

118 bin dolarlık Bitcoin çalındı

Florida’da yaşayan hacker Graham Ivan Clark, çıkarıldığı mahkemede 118 bin dolara tekabül eden Bitcoin çaldığını kabul etti. Ünlü insanların Twitter hesaplarını hackledikten sonra, yaptığı paylaşımlarda Bitcoin bağışlanmasını talep eden 18 yaşındaki gençle ilgili mahkeme, 3 yıl mahkumiyet kararı verdi. Bunun ardından Clark, çocuk cezaevine gönderildi.

Temmuz ayında yaşanan olayda birçok Twitter hesabı hacklenmiş ve bu hesaplar üzerinden Bitcoin bağışı ile ilgili tweetler atılmış ve mesajlar gönderilmişti. Mesaja tıklayanların Bitcoin’leri ele geçirildi. 

Clark’ın bu ilk sabıkası değil. Genç hacker daha önce de Minecraft oyununda insanları dolandırmıştı. Clark’ın daha sonra internette, Twitter hackerları ile iletişime geçtiği öğrenildi. Hacklenen hesaplar arasında Apple, Uber, Coinbase ve Ripple da bulunuyordu.