Xiaomi, Elektrikli Otomobil Projesi İçin Düğmeye Basıyor

Yabancı basına göre, Çinli teknoloji devi Xiaomi, uzun bir süredir gündemde olan elektrikli otomobil projesi ile ilgili harekete geçiyor.

xiaomi-elektrikli-araba

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son yıllarda, Tesla’nın öncülüğünde gitgide daha da büyüyen elektrikli otomobil pazarına, Volkswagen ve Toyota gibi endüstri devlerinin yanı sıra, Apple ve Xiaomi gibi teknoloji devleri de adım atmayı planlıyor. Apple’ın, elektrikli otonom otomobil konusundaki planlarının, 2030’lu yıllara odaklandığı öne sürülse de, Xiaomi markalı otomobilleri birkaç yıl içinde görebiliriz. Çin’den gelen son bilgilere göre, teknoloji devi otomobil projesine start verdi. 

Xiaomi’nin araçları neye benzeyecek?

Çin’de bir haber sitesi, Xiaomi’nin otomobil projesi için gerekli planlamalara başladığın attardı. Projenin başında Xiaomi’nin önemli isimlerinden Wang Chuan’ın olacağı aktarılırken, otomobil modellerinin Xpeng araçlarına benzeyeceği ifade edildi. 

Proje Nisan’da başlıyor

Xiaomi’nin elektrikli otomobili için projenin Nisan ayında başlaması bekleniyor. Bununla birlikte teknoloji devinin, şu anda bazı tedarikçilerle bir araya geldiği de aktarılıyor. Piyasada alanında deneyimli isimlerle de iletişime geçmeyen çalışan Xiaomi, deneyimli mühendisleri transfer etmek istiyor. 

Otomobil projesi için gelen son haberlerin ardından Xiaomi’nin Hong Kong borsasında işlem gören borsalarında yüzde 2,5’in üzerinde artış oldu.

Yorumlar kapalı.