Yeni Akit, Friends’i Dizisinden Ötürü Netflix’i Hedef Aldı: ‘Yayından Kaldırılsın’

yeni akit netflix friends

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Netflix’in, popüler dizilerden biri olan Friends’i yayınlama kararının ardından Yeni Akit, RTÜK’e seslenerek, ahlakı bozduğunu öne sürdüğü dizinin yayından kaldırılmasını talep etti.

Dünyanın en popüler dizileri içinde yer alan ve 1994 ile 2004 yılları arasında, 10 sezon yayınlanan Friends dizisi Netflix platformunda yer almıyordu. Ancak Netflix Türkiye, yaptığı açıklamada 1 Nisan itibariyle Friends’in Netflix’te yer alacağını duyurdu.

Konuyla ilgili haber yapan Yeni Akit gazetesi, Friends dizisinin ahlakı bozduğunu ifade ederek, “Netflix, ahlaksız dizi Friends ile gençleri hedef almayı amaçlıyor” dedi.

Kadın oyuncular sansürlendi

Yeni Akit haberinde, Friends oyuncularının yer aldığı dizi afişinde kadın oyuncuların sansürlendiği görüldü. Haberde “Aileyi yok etmek için her türlü ahlaksızlığa başvurarak toplumu dejenere etmeye çalışan Netflix’in ‘Friends’ dizisinde 20’li yaşları oynayan 3 kız 3 erkek, altı karakter oynadıkları sahnelerle gençleri aile hayatından uzaklaştırmaya çalışırken gayrimeşru ilişkilere yönlendirerek ahlaksızlığı meşrulaştırmaya çalışıyor.” ifadesine yer verildi. 

Yeni Akit, RTÜK’e seslenerek ahlaksızlık olarak nitelendirdiği dizinin yayından kalkmasını istedi ve ahlaki yozlaşmaya karşı durulmasını talep etti.