Ziya Selçuk 2 sınavın ertelendiğini duyurdu!

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 25 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilecek Adaylık Kaldırma Sınavı ve Bursluluk Sınavı'nın ertelendiği uyarısında bulundu.

on

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HaberTürk TV’ün canlı olarak yayınlanan programı “Açık ve Net”te sorulara cevap veren Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 25 Nisan’da düzenlenmesi gereken Bursluluk Sınavı ile öğretmenlere uygulanan Adaylık Kaldırma Sınavı’nın, yeni tip koronavirüs vaka sayıları dikkate alınarak ileri bir tarihte yapılmak üzere ertelendiğini bildirdi.

“Açık ve Net” programında yöneltilen “Covid-19 pandemisi sebebiyle sınavlar arasında ertelemeye gidilecek var mı?” sorusuna Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 25 Nisan 2021 tarihinde 1 milyon dolaylarında katılım olacak Bursluluk Sınavı’nın olduğunu ve yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınındaki seyrin dikkate alınarak erteleme kararı alındığını açıkladı ancak “ileri tarih”in ne olacağı, sınavın ne zaman yapılacağına dair henüz bir kararlarının bulunmadığını, kararın yine salgının seyrine göre verileceğini belirtti.

Bursluluk Sınavı’nı 2020 senesinde Eylül ayına ertelediklerini de hatırlatan Millî Eğitim Bakanı Selçuk, salgının durumuna bakılması ve vaka sayılarındaki artış durumuna göre hareket edilmesi gerektiğini ifade etti.

Bakan Ziya Selçuk Bursluluk Sınavı dışında ayrıca öğretmenlere yönelik uygulanan Adaylık Kaldırma Sınavı’nın da aynı şekilde 25 Nisan 2021 tarihinde olduğunu fakat bu sınavı da ileri tarihe ertelediklerini duyurdu.