Arda Turan’ın “İktidara yakın mısın?” sorusuna verdiği "asladeğilim" cevabı gündem oldu.

Konuk olduğu 'Az Önce Konuştum' adlı televizyon programında Arda Turan, "İktidara yakın mısın?" sorusuna "Asla değilim" dedi.

Candaş Tolga Işık'ın sunduğu TV100'de yayınlanan 'Az Önce Konuştum' programının konuğu Arda Turan, kendisine sorulan soruları yanıtlayınca ortaya çarpıcı detaylar çıktı.

İktidara "asla" yakın olmadığını söyleyen Arda Turan, "Recep Tayyip Erdoğan benim sevdiğim bir büyüğümdür. Siyasi fikir olarak asla böyle bir düşüncede değilim." dediği programda en dikkat çeken ise referandum sorusuna verdiği cevap oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arda Turan'ın Nikah Şahidi Oldu - YouTube

Candaş Tolga Işık'ın "Referandum bugün yine olsa yine 'Evet' kampanyasında yer alır mısın?" sorusuna Arda Turan'ın verdiği çok konuşulan cevap şöyleydi.

Söylediklerinin arkasında olduğunu belirten Turan, “Kemal Kılıçdaroğlu'na 'Evet' deseydim, aynı tepkiyi görür müydüm? Ben yine aynısını derdim, sistemle alakalı 'Evet' diyorum.” diye konuştu.

"Siyasi olarak bugünkü iktidara çok yakın olduğun, söylemlerde ve o fotoğraflarda olduğun eleştiriliyor. Öyle misin?" sorusuna "Asla değilim. Recep Tayyip Erdoğan benim sevdiğim bir büyüğümdür. Siyasi fikir olarak asla böyle bir düşüncede değilim." diyen Turan açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı:

Arda Turan 'Arkadaşı Erdoğan'ı anlattı

"Ben söylediğim fikrin, savunduğum düşüncenin her zaman arkasındayım, dinleselerdi. "Hayır" diyene de çok büyük saygım vardı, "Evet" diyene de. Türk tarihinin bugünden, yani atıyorum Moğollardan, Orta Asya'dan buraya gelene kadar ki hikayesiyle alakalı bir sürü kitap okudum, bir fikrim vardı; Koalisyonların bize fayda vermeyeceğini, sağdan veya soldan birinin değil. Recep Tayyip Erdoğan hayatı boyunca bana bir direktif vermedi, inan bana. Hiç böyle bir ilişkimiz yoktu. Ben de bir gün hayatımın herhangi bir yerinde siyasi çıkar sağladıysam şuradan çıkmayayım. Ama insanlar öyle algıladılar, ben inandığım doğruyu söylüyorum."

İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden