İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, 'Cumhurbaşkanlığı sistemi HDP'yi Türk siyasi hayatının şantajcısı yaptı' demesi ile gündem oldu.

Son günlerde gündem olan HDP'ye bakanlık tartışmalarına İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, çok dikkat çeken açıklamalar ile damga vurdu.

Habertürk'te Fatih Altaylı'nın Teke Tek programına katılan Ağıralioğlu "Biz kiminle yol yüreyeceğimize kendisi karar veren bir partiyiz. İnsanlar istedikleri partilerle siyasi ortaklık yapabilirler. Terörle kim mesafesini ayarlayamıyorsa babamız olsa aramıza mesafe koyarız" dedi ve devamında Türk siyasetinde tarihe geçecek bir açıklama yaptı.

HDP'ye Dair Hukuken Kolay, Siyaseten Zor Sorular | Siyaset | SETA

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Ağıralioğlu, "Bizim üzerimizden Kürtlerin rencide edilmesine izin vermeyiz. Terör diyoruz, Kürt demiyoruz. Cumhurbaşkanlığı sistemi HDP'yi Türk siyasi hayatının şantajcısı yaptı. 'Efendim bizim oyumuz olmazsa...' gibi Cumhur İttifakı'na da Millet İttifakı'na da zaman zaman parmak sallayan ve bu avantajını demokrasiye şantaj yapma organizasyonuna çeviren bir sistem var" diyerek yaşanılan durumu özetledi.

Erdoğan ve Tatlıses'le el ele poz veren Şivan Perwer: Pişman değilim - Dailymotion Video

Akıllara ise sosyal medyada da günlerdir hatırlatılan AKP tarafından yapılan "Kürt Açılımı", PKK'lı teröristler ve hatta liderleri ile yapılan görüşmeler ve de HDP'nin ilk bakanlığını Ali Haydar Konca ile Avrupa Birliği Bakanlığı olarak AKP döneminde aldığı bilgileri geldi.

Resmi adıyla 63. Türkiye Hükümeti’nde HDP’den iki bakan yer almıştı ve Ali Haydar Konca, Avrupa Birliği Bakanı olurken Müslüm Doğan’a da Kalkınma Bakanlığı teslim edilmişti.

Söz konusu hükümet, ülkeyi 1 Kasım seçimlerine götürmüştü.

Erdoğan Diyarbakır'da 'Kürdistan' açılımı yaptı, 'Dağdakiler inecek' dedi