Köyün ağası toprakları yabancıya sattınca köylüler ayaklandı. Yabancılar köye girmesin diye çıkan çatışmada biri jandarma 3 kişi yaralandı.

Diyarbakır'ın Bismil ilçesi kırsal Sinan Mahallesi köyünde köy ağası olarak bilinen kişinin topraklarını mahalle dışındaki kişilere satması üzerine adeta savaş çıktı.

Köylüler yeni sahiplerin araziye girmesini engellemeye çalışırken, ellerinde taş ve sopalarla karşı tarafın köye girişine izin vermeyen köylülerin üzerine silahla ateş açıldı.Çıkan olayda 2 kişi silahla yaralandı, bir jandarmanın başına taş isabet etti.

Köyün ağası toprakları yabancıya sattı, köylüler ayaklandı: 2 kişi vuruldu, jandarma kafasına taş yedi | soL haber

Diyarbakır'ın Bismil ilçesi kırsal Sinan Mahallesi köylüleri, köy ağasının sattığı toprakların yeni sahiplerinin köylerine girişine ellerindeki taş ve sopalarla izin vermeyince ihbar üzerine olay yerine jandarma geldi.

İddiaya göre ‘ağa’ diye tabir edilen kişi, köydeki bazı arazileri mahallede yaşamayan kişilere sattı. Bunun üzerine köylüler de akşam saatlerinde köye girmek isteyen yeni arazi sahiplerinin girişine izin vermedi.

Sinan köyü yine karıştı | diyarbakirsoz.com

Ellerinde taş ve sopalarla karşı tarafın köye girişine izin vermeyen köylülerin üzerine silahla ateş açıldı. Açılan ateşte ise 2 kişi yaralandı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edilirken çıkan arbedede bir jandarma personeli de başına isabet eden taşla yaralandı.

Efsane Kasım İndirimleri Hepsiburada Black Friday İndirimleri Trendyol Başladı! Hangi Ürünler İndirimde? Efsane Kasım İndirimleri Hepsiburada Black Friday İndirimleri Trendyol Başladı! Hangi Ürünler İndirimde?

Sosyal medyada ise olay Türkiye'yi kısa sürede "Dünya'da en fazla sığınmacı alan ülke" yapan mülteci akını, Katar, ABD, Rusya vb. ilkelere yapılan toprak ve gayrimenkul satışları ile anıldı.