10 bin TL kredi başvurunuzu eksik aldıysanız 10.000 TL Tamamlanıyor! İtiraz ile kredi yükseltilecek!

Bu zorlu süreç içerisinde Kamu bankaları tarafından Bireysel Destek kredi fırsatı sunulmasıyla birlikte vatandaşların yüzünü güldürmek istedi. Ancak belirtilen şartlara uyum sağlamaması nedeniyle bazı vatandaşlar bu kredi fırsatından yararlanamadı. Bireysel Destek Kredi başvuru yapan vatandaşlar kredilerinin onaylanmamasının artından itiraz etmek amacıyla hangi kurumu şikâyet edeceklerini araştırma yapıyorlar.

10 bin TL kredi başvurunuzu eksik aldıysanız 10.000 TL Tamamlanıyor! İtiraz ile kredi yükseltilecek!

Bu zorlu süreç içerisinde Kamu bankaları tarafından Bireysel Destek kredi fırsatı sunulmasıyla birlikte vatandaşların yüzünü güldürmek istedi. Ancak belirtilen şartlara uyum sağlamaması nedeniyle bazı vatandaşlar bu kredi fırsatından yararlanamadı. Bireysel Destek Kredi başvuru yapan vatandaşlar kredilerinin onaylanmamasının artından itiraz etmek amacıyla hangi kurumu şikâyet edeceklerini araştırma yapıyorlar. Bu kapsam doğrultusunda bizler de Temel Destek Kredi fırsatından yararlanamayan ve kredi başvuruları onaylanmayan vatandaşların şikâyet ve itirazlarını nereye ve nasıl yapacaklarını araştırdık. İşte detaylar…

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank vasıtasıyla sağlanan bireysel temel destek kredi fırsatlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarının bazılarının başvuruları onaylanırken bazı vatandaşlar için uzun zamandır başvuruları değerlendirme olduğu bilgilendirilmektedir. Kredi başvuruları onaylanmayan ya da başvuru yaptıkları halde daha düşük kredi çıkan vatandaşlar için detaylar… Peki, bu vatandaşların ne yapması gerekiyor? Konuda şikâyetlerinizi iletebileceğiniz o kurumlar şu şekildedir…

BİREYSEL DESTEK KREDİSİNE İTİRAZ NASIL EDİLİR? İTİRAZ ŞİKÂYET İŞLEMLERİ İÇİN NE YAPMAK GEREKİR? HANGİ KURUM BU KONU DA YARDIMCI OLUYOR?

Korona virüs salgın dönemi sürecinde kamu bankaları tarafından müşterileri için Bireysel Destek Kredi fırsatı sunuldu. Bireysel Destek kredi fırsatından yararlanmak için tek şart 5 bin TL’nin altında gelir sahibi olmak bulunuyor. Bu şartı sağlayan vatandaşların başvurular 3 kamu bankası tarafından yani Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası ve Halkbank aracılığı ile 10 bin TL’ye kadar kredi çekme fırsatından yararlanma olanağına sahip olabiliyor.

Ancak başvuru yapılmasına rağmen düşük kredi alan ya da kredi başvuru sonucu sonuçlanmayan vatandaşlar bulunuyor. Ayrıca talep ettiği kredi tutarından daha düşük miktarlarda kredi alan vatandaşlarımız kamu denetçiliğine şikâyetlerini iletme fırsatını elde etme olanağı sahip olabilmektedir. Ancak bu konu ile alakalı olarak uzmanlar tarafından yapılan incelemeler sonucunda bireysel destek kredi fırsatı sağlandığı vurgulanarak vatandaşlara cevap verildi.

Uzmanlar Kamu bankalarının Bireysel Destek kredisini vermemek için herhangi bir bahanelerinin olmadığı açıklanmasıyla birlikte düşük kredi çıkan vatandaşlar itirazlarını ya da şikâyetlerini kamu Denetçiliği kurumuna başvuru yapması gerektiği ifade edildi.

KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMUNA ŞİKÂYET EDEBİLİRSİNİZ

Talep ettiğiniz kredi tutarından düşük miktar da kredi çıktıysa ve kredi başvurunuz sonuçlanmamış ise Kamu bankalarını Kamu denetçiliği kurumuna şikâyet etme fırsatını elde edebilirsiniz. Kamu Denetçiliği Kurumu bu konu ile alakalı gerekli incelemeleri yaparak vatandaşların şikâyet ve itirazlarını değerlendirmeye alacağını açıkladı.

YORUM EKLE