Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

30 Aralık 2020 Çarşamba 22:36:08

2000’Den Sonra Emekli Olanlar 355 TL Zam Alacak! SGK SSK Ve Bağkur Bütün Emeklilerin Maaşları 355 TL Değişecek!

Emekli vatandaşlara sevindiren müjde geldi. Milyonlarca emekli intibak beklentisini taşıyor. Memur emeklileri kurum kaynaklı farkın kapatılmasını, 2000 tarihinden sonra emekli olan SSK’lılar ise 355 liraya ulaşan zam yolu açılmasını talep ediyor. 2000 yılından sonra emekli olanlara müjdeli haber geldi. 2021 yılında emekliye 355 TL ek zam müjdesi yolda! Detaylar haberimizde sizlerle…

2000 yılı ve sonrasında emekli olan SSK’lı vatandaşlar, önceki intibak düzenlemesinin kendileri için de hayata geçirilmesini; memur emeklileri ise maaşlarındaki kurum kaynaklı farkın kapatılmasını talep ediyor. Emeklilere, prim ödemelerine ve hizmet sürelerine göre farklı zamlar devreye girecek. Yani düzenleme, her emekliye farklı şekilde yansıyacak. 2000 tarihi öncesinde emekli olan yaklaşık 2 milyon SSK’lı 50 ile 355 lira arasında zamdan faydalanmıştı.

5 Milyon Vatandaşa Zam Müjdesi!

SSK’lıların intibak talebi için Anayasa Mahkemesi Meclis’i ikamet olarak göstermişti. Eğer istek hayata geçirilirse, 2000 tarihinden önce emekli olan vatandaşlara gerçekleştirilen intibak zammı, sonra emekli olanlara da yansıyacak. 2000 tarihinden sonra emekli olanlara, ilk intibaktaki gibi 50 ile 355 lira arasında zam yolunun önü açılacak. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların maaşı tekrar hesaplanacak. Türkiye Emekliler Derneği, çıkacak bir intibak düzenlemesinden yaklaşık 5 milyon emeklinin faydalanabileceği belirtiliyor.

Memur emeklilerine yönelik intibak talebi ise memur konfederasyonları tarafınca gündee taşınarak çözüm talep edildi.

Emekli İntibak Zammında Son Dakika Gelişmeleri

2000 tarihi ve sonrasında emekli olan vatandaşların beklediği intibak düzenlemesi hususunda henüz resmi bir duyuru yapılmadı. Memur emeklilerine yönelik intibak isteği, toplu sözleşme görüşmeleri esnasında Memur-Sen tarafından gündeme geldi. Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) görüşmelerinde ele alınıp karara bağlanması beklenen istek hayata geçirilirse, aynı unvanlı kadro veya görevden emekli olanlar içerisinde kurum kaynaklı emekli maaşı farkı ilave ödemeyle kapatılacak. Düşük maaş sahiplerine aradaki fark kadar ek ödeme yapılacak.

SSK ve Bağ-Kur’luların isteği hayata geçirilirse, milyonlarca emeklinin maaşı değişecek. 2000 tarihinden sonra emekli olan vatandaşlara, ilk intibaktaki gibi 50 ile 355 lira arasında zam yolunun önü açılacak. 2000 tarihi ve sonrasında emekli olanların maaşı tekrar hesaplanacak. Türkiye Emekliler Derneği çıkacak olan bir intibak düzenlemesinden yaklaşık 5 milyon emeklinin faydalanabileceği ifade ediliyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı