Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

11 Kasım 2020 Çarşamba 10:45:50

44 günde kazanıldı, 44 yıl konuşulacak!

Resmi temaslar için Azerbaycan’da bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan’ın Ermenistan’ı 44 günde yendiği savaşın 44 yıl boyunca konuşulacağını söyledi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmi temaslar için Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gitti. Heyette Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve MİT Başkanı Hakan Fidan da yer aldı.

Sonsuza kadar iki devlet tek millet!

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’na ziyarette bulunan Akar’ı, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov karşıladı. Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarması dolayısıyla gerçekleştirilen törene katılan Akar, Azerbaycan’ı tebrik etti. Azerbaycan’ın haksız işgale son verdiğini kaydeden Akar, Türkiye ile Azerbaycan’ın sonsuza kadar “iki devlet tek millet” şeklinde anılacağını sözlerine ekledi.

Bu zafer 44 yıl unutulmayacak!

Azerbaycan’ın 44 günde kazandığı bu zaferin 44 yıl boyunca konuşulacağını aktaran Bakan Akar, bunun milli bir uyanış olduğunu ve Azerbaycan Ordusu’nun gücünü tüm dünyaya gösterdiğini söyledi. Azerbaycan’daki kutlamaların aynısının Türkiye’nin değişik illerinde de yaşandığını belirten Akar, bu galibiyetin kendi zaferleri gibi olduğunu kaydetti.

Atatürk ve Aliyev’i andı!

Azerbaycan’a verdikleri desteğin daimî olduğunu aktaran Akar, sözlerinin sonunda Mustafa Kemal Atatürk ve Haydar Aliyev’i andı. Bakan Akar, iki ülkenin liderlerine duydukları minneti ve şükran borcunu anlattı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı