Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

15 Ekim 2020 Perşembe 22:13:04

6 milyon aileye yardım yapılacak! Başvurular başladı

Son dönemlerde ülkemizde görülen koronavirüs salgını sebebiyle pek çok kişi ekonomik anlamda zor zamanlar yaşadı. Koronavirüs salgını devamında pandemi sürecini de getirdi. Birçok dükkanın kapatılması işyerlerinin yarı zamanlı çalışması ve işten çıkarmalar dolayısıyla pek çok kişinin para konusunda sıkıntılar yaşadığı görüldü. Bu şekilde bir zorluk yaşayan vatandaşlar devlet tarafından yardım bekledi. Ve sonunda beklenen yardım geldi. Vatandaşın ekonomik anlamda rahatlaması için pek çok tedbir alındı. Bu tedbirler arasında 1000 TL pandemi sosyal yardımı da bulunuyor. Bugüne kadar 6 milyon aileye sosyal yardım ödemesi yapıldı. 6 Milyon aileye daha yardım yapılacak.

Son dönemlerde ülkemizde görülen koronavirüs salgını sebebiyle pek çok kişi ekonomik anlamda zor zamanlar yaşadı. Koronavirüs salgını devamında pandemi sürecini de getirdi. Birçok dükkanın kapatılması işyerlerinin yarı zamanlı çalışması ve işten çıkarmalar dolayısıyla pek çok kişinin para konusunda sıkıntılar yaşadığı görüldü. Bu şekilde bir zorluk yaşayan vatandaşlar devlet tarafından yardım bekledi. Ve sonunda beklenen yardım geldi. Vatandaşın ekonomik anlamda rahatlaması için pek çok tedbir alındı. Bu tedbirler arasında 1000 TL pandemi sosyal yardımı da bulunuyor. Bugüne kadar 6 milyon aileye sosyal yardım ödemesi yapıldı. 6 Milyon aileye daha yardım yapılacak. pek çok kişi bu yardımdan yararlanmak isterken sosyal yardım başvuruları nasıl yapılacağı en çok merak edilen konular arasında yer aldı. E-Devlet üzerinden yapılan başvurularla yardım sahiplerine ödemeler ulaştırılıyor. Başvuru yapmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden kolaylıkla yapabilirler. Ancak başvuru yapmadan önce bilinmesi gereken en önemli şey başvuru sürecinden önce bazı şartları ve koşulların yerine getirilmesi gerektiğidir. En çok merak edilen konulardan biri ise başvuru koşullarını neler olduğu vekillerin başvuru yapabileceği oldu.

BU YARDIMLARDAN KIMLER FAYDALANABILIR?

Ekonomik anlamda zor zamanlar geçiren vatandaş bir de üstüne koronavirüs salgını çıktıktan sonra daha da zorlanmaya başladı. Devlet tarafından sağlanan yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlar bu yardımlardan nasıl faydalanabilecekleri araştırmaya başladılar. Kimlerin başvuru yapabileceği hakkında açıklama sonunda geldi. Düzenli geliri olmayan kişiler, Günlük yevmiye ile çalışan işsizler ve en önemlisi her evden yalnızca bir kişinin başvuru yapabileceği açıklananlar arasında yer aldı. Ancak başvuru yapan kişiler arasından kabul edilmeyecek olanlar da vardır. Bunlar Kamu işçileri, memurlar, emekliler. Kısa çalışma, işsizlik maaşı gibi desteklerden yararlanan kişiler olarak söylenebilirler.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Başvurular, T.C. kimlik numarasının son rakamına göre e-Devlet üzerinden alınıyor. Buna göre; T.C. kimlik numarasının son rakamı 0 olanlar Pazartesi, 2 olanlar Salı, 4 olanlar Çarşamba, 6 olanlar Perşembe ve 8 olanlar Cuma günleri başvuru yapabilecek. Cumartesi ve Pazar günleri ise isteyen herkes başvurabilecek. E-Devlet’e girdikten sonra bu destek başvurusu ilk sayfada bulunabilecek.

Başvuru yapabilen kişiler için ise 1000 TL pandemi yardım başvuru sırasında IBAN bilgilerini başvuru formuna ekleyen vatandaşların ödemeleri hesaplarına yapılacak. IBAN bilgisini girmeyenlere ise PTT aracılığıyla ödeme yapılacak. Ancak bu konu hakkında en çok merak edilen konulardan biri ise bu yardımın devam edip etmeyeceği hakkındadır. Bu konu hakkında vatandaş bir açıklama beklerken sonunda beklenen açıklama aile çalışma ve sosyal hizmetler Bakanı tarafından yapıldı. Bu konu hakkında yapılan açıklama ise “Devletimiz sosyal devlet olmanın gereğini her zaman yerine getirmiştir. Bu nedenle pandemi döneminde milyonlarca vatandaşımıza 1.000 TL sosyal yardım ödemesi yaptık. Bu nakdi ödemeler bu vatandaşlarımızın zor duruma düşmemeleri ve hayatlarını idame etmeleri için gerçekleştirildi. Aldığımız olumlu sonuçlar neticesinde 3. Faz 1.000 TL sosyal yardım programını ucu açık hale getirdik. Artık ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız diledikleri zaman 1.000 TL sosyal yardım başvurularını e-devlet üzerinden yapabilecekler. Biz bakanlık olarak çok daha fazla vatandaşımıza ihtiyaç halinde sosyal yardım vermek istiyoruz. Başvurular titizlikle inceleniyor. Vatandaşlarımız yeni başvurularını gerçekleştirip sonuçlarını bekleyebilirler.” Şeklinde açıklama yapıldı.

BAŞVURUDA EN ÇOK DIKKAT EDILEN ŞEYLER NELERDIR?

Başvuru yaparken başvurunuzun kabul edilip edilmemesindeki en önemli etkenlerden biri gelirleriniz kadar giderlerinizdir. Gelir-gider dengesi ile ilgili bilgiler istenecek. Son gelen faturalarınızın örnekleri istenebilir. Hanedeki çocuk sayısı ve birey sayısı öğrenilir. Ve buna göre başvurusu kabul edilir veya edilmez.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Gündem

Halil Sezai Serbest Bırakıldı!

← yazdı30 Ekim 2020
Yukarı