Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

27 Ocak 2021 Çarşamba 13:51:49

Akşener’den Doğu Perinçek açıklaması: Adeta Erdoğan ile Bahçeli’yi esir aldı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sürekli olarak HDP kapatılsın diyerek açıklama yapan MHP ve AK Parti’nin bununla ilgili hiçbir girişimde bulunmadığını kaydetti. Akşener, Çin’in Türkiye’deki sözcüsü olan Doğu Perinçek’in, adeta Erdoğan ve Bahçeli’yi esir aldığını belirtti.

Partisinin meclis grup toplantısında konuşan Meral Akşener, gündemin önemli meselelerine değindi. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’ten “Çin Merkez Komitesi Türkiye Komiseri” olarak bahseden Akşener, Perinçek nedeniyle iktidar cephesinin, Çin’in Doğu Türkistan’daki katliamlarına ses çıkarmadığını kaydetti. Müslümanlık ve Türk milliyetçiliğiyle kendilerini özdeşleştiren Erdoğan ve Bahçeli’nin adeta Perinçek tarafından esir alındığını belirten Akşener, ABD ve Avrupa ülkelerinin bile buradaki zulümlere dikkat çektiğini hatırlattı.

 

HDP’nin kapatılması istemi ve Çin’ün zulmü!

Cumhur İttifakı’ndan sürekli olarak gelen “HDP’nin kapatılma” talepleri geldiğini söyleyen Akşener, bununla ilgili henüz bir girişimde bulunulmadığını vurguladı. Doğu Türkistan’da Çin’in uyguladığı zulmü görmezden gelemeyeceklerine işaret eden İYİ Parti lideri, bu şekilde ciddiyetsiz şekilde uygulanan bir devlet yönetim şeklinin olamayacağından bahsetti. Türkiye’nin güçlü ve etkili olmak için her türlü potansiyelinin bulunduğunu aktaran Akşener, hem ulusal çıkarları çözecek hem de pandemiyle mücadele edecek gücün Türkiye’de bulunduğunu belirtti.

Kapanan dükkanlar ve kredi ertelemesi konusu

Pandemi nedeniyle ülkede 2020 yılında en az 40 bin dükkanın kepenk kapattığını kaydeden Akşener, borçlarını ödemekte güçlük çeken firmaların kredi notlarının düştüğünü hatırlattı. Dükkan kapanma olaylarının gerçek olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, öte taraftan kredi taksitlerini ertelediğini aktaran Akşener, durumun garipliğine işaret etti. “Madem ki hiçbir dükkan kapanmadı, o zaman neden taksitleri erteliyorsun?” sorusunu yönelten İYİ Parti lideri, Erdoğan’ın kendi danışmanlarına dikkat etmesi gerektiğini ifade etti. Bu ertelemenin Ocak Haziran arasını kapsadığını hatırlatan Akşener, kredi ertelemesinin 1 yıla çıkartılmasının yerinde olacağını söyledi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı