Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dünya

17 Kasım 2020 Salı 16:20:51

Almanya ve Fransa’dan Biden’a Türkiye çağrısı!

Demokrat Joe Biden’ın resmi olmayan sonuçlara göre başkan seçilmesinden sonra Almanya ve Fransa harekete geçti. Bu iki ülke, Türkiye’nin öngörülemez faaliyetlerinin dizginlenmesi gerektiğini bildirdi.

ABD’de 3 Kasım Salı günü yapılan seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre Demokrat Joe Biden, 290 delegeye ulaşarak Donald Trump’ı geride bıraktı. Joe Biden, 20 Ocak 2021’de Washington DC’de yer alan Capitol binasının merdivenlerinde yemin ederek göreve başlayacak. Başkanlık koltuğuna henüz oturmasa da, birçok ülke gelecek 4 yıldaki bazı uluslararası faaliyetler için Biden’a yanaşmaya başladı.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile Fransız mevkidaşı Jean-Yves Le Drian, yeni ABD Başkanı Joe Biden’a “Transatlantik Birliği’ni” güçlendirme mesajı iletti. İkilinin Washington Post gazetesinde çıkan ortak makalesinde konuyla ilgili birçok fikir ve proje yer aldı. Makalede, Doğu Akdeniz ve Orta Doğu’daki güç merkezlerinden biri olan Türkiye de es geçilmedi.

Türkiye’nin politikalarının daha sıkı bir şekilde incelenmesi gerektiği belirtilen makalede Biden’a çağrı yapıldı. Türkiye’nin öngörülemez politikalarının tehlikeli olduğu ve bu politikalar karşısında ortak bir çizginin belirlenmesi gerektiği aktarıldı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı