Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

28 Aralık 2020 Pazartesi 20:10:35

Son Güncelleme: 28/12/2020 20:10:37

Araba Alacakların dikkatine! 2. El Otomobil Fiyatları Yıl Sonuyla 2021 yılında bambaşka olacak!

Otomobil alacaklara hem iyi hem kötü haber geldi. Özellikle 2. el araba fiyatları yıl sonuna kadar yükselecek açıklaması geldi. Ancak 2. el araba fiyatları yıl sonuna kadar yükselse de düşüş tarihi de belli oldu. İşte İkinci El araba fiyatlarıyla ilgili 2021 yılına kadar beklenti..

Araba alacak olan vatandaşlarımız için kötü haber geldi! Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan araba alımları için vatandaşlarımız gelecek olan haberleri bekliyorlardı. Vatandaşlarımız araba almak için araba fiyatlarının düşmesini bekliyorlardı. Sıfır araba üretimlerinin düşmesi ve bununla birlikte de araba üretimindeki aksamalar nedeniyle de ikinci el arabalara duyulan ihtiyacın armasıyla birlikte ikinci el araba fiyatları yükseldi. Vatandaşlarımız tarafından ikinci el arabalara gösterilen yoğun ilgi üzerine araba fiyatları da arttı. Vatandaşlarımız tarafından 2021 yılında araba fiyatları artmaya devam edecek mi? İkinci el araba fiyatlarında yaşanan zirve artıştan sonra düşüşler mi başlıyor? Gibi pek çok soru vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor. Araştıran ve merak eden vatandaşlarımız için ayrıntıları haber kaynağımızda paylaştık.

Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan araba alımları için fiyatların düşmesini bekleyen vatandaşlarımız araba alımları için de sırada bekliyorlar. Vatandaşlarımız için müjdeli haber geldi. Vatandaşlarımız tarafından araba alımları için ilgi arttı. Korona virüs önlemleri kapsamında alınan önlemlere oldukça dikkat ediyorlardır. Vatandaşlarımız bu önlemler kapsamında maske takmanın yanında kalabalık ortamlara girmiyorlar ve sosyal mesafeye de dikkat ediyorlardır. Vatandaşlarımız tarafından uyulan önemler kapsamında da vatandaşlarımız kalabalık ortamlara girmemek ve sosyal mesafeye de dikkat etmemek amacıyla da toplu taşıma araçlarını da kullanmak istemiyorlar. Bunun için de vatandaşlarımız artık araba sahibi olmak istiyorlar. Vatandaşlarımızın bu konudaki araştırmaları devam ederken bizler de sizler için detaylara haber kaynağımızda yer verdik.

araba fiyatlarına ilişkin açıklama geldi!

2020 yılında korona virüsün de etkisiyle birlikte ikici el araba fiyatları oldukça yükselmişti vatandaşlarımız için değerlendirmede bulunan Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık “İkinci elde fiyat artışı yılsonuna kadar devam eder. Göstergeler onu gösteriyor. 2021’de ise düşmesinden vazgeçtik sabitleyebilirsek bile yeter. 2021’in başında her sene olan KDV, ÖTV, muhtasardaki oynamalar otomatikman fiyat yansımasına sebep olacak. Son ÖTV zammı da bu artışların tuzu biberi oldu” sözleriyle bu yükselişlerin 2021 yılında da devam edeceğinin sinyallerini vermişti.

Sektörde bilinen ikinci önemli isim olan Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu: “2020 yılı içerisinde döviz kurları sürekli yukarı yönde ve sert çıkışlar göstererek ilerledi. Özellikle hızlı kur artışlarının yaşandığı dönemlerde artış oranları aynı oranda araç fiyatlarına yansıtılamadı. Ancak son zamanlarda yaşanan düşüş markalar tarafından fiyatlara yansıtılmaya başladı. Ayrıca, kısa vadeli kurdan kaynaklı marjın yılın sonuna planlanan satış kampanyalarına kaynak olabileceğine inanıyorum. Yılın son iki ayında hem düşük faizli satış kampanyaları hem de fiyat düşüşleri görebileceğiz”  sözleriyle tam tersi bir açıklama yaparak ikici el araba fiyatlarında yaşanacak olan düşlere dikkat çekti.

2021 yılında araba fiyatları düşecek!

İkinci el araba fiyatlarında yaşanan artışlar vatandaşlarımızın araba alımlarını durdurdu. Vatandaşlarımız zaten ekonomik anlamda oldukça sıkıntı yaşıyorlarken bir de korona virüs ile birlikte gelen sıkıntılar vatandaşlarımızı olumsuz yönde etkilediler. Bununla birlikte vatandaşlarımız da ev ve araba alımları için kredilere başvurdular. Vatandaşlarımız araba almak için kredi faiz oranlarının düşmesini bekledi. Daha sonrada araba fiyatları yükseldi. Ama araba almayı bekleyen vatandaşlarımız için de müjde gecikmedi. Eğer alımlara dair talepler düşerse araba fiyatlarında da 2021 yılında düşüşler yaşanacak.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı