Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

18 Kasım 2020 Çarşamba 17:20:34

AVM’lere yasak geldi ! AVM’lere gidecekler buna dikkat etsin !

Hafta sonu gelen kısıtlamalar ile birlikte bazı işletmelere yeni kurallar geldi. Yeni kurallar dahilinde AVM, kafe, restoran ve diğer yeme- içme yerlerinde bazı kısıtlamalara gidildi.

Dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı yeni koronavirüs önlemleri kapsamında getirdiği sınırlamalar ile bazı işletmelere kısıtlamalar geldi. Hafta sonu belirlenen saatler içerisinde vatandaşlar dışarıya çıkabilecekler. Ancak kısıtlanan saatlerde sokağa çıkmaları yasaklandı.

Gelen yasaklarla beraber vatandaşların hafta sonu sokağa çıkabileceği saatlerde gidebileceği yerlerde de kısıtlamalara gidildi. Gelen yeni kısıtlamalar ile birlikte hafta sonu alışveriş merkezi içindeki kafeler, restoranlar ve lokantalar da İçişleri Bakanlığının yeni tip Covid-19 genelgesi dahilinde sabah 10.00 ile 20.00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel­-al şeklinde müşterilerine hizmet verebileceği açıklandı.

AVM’lerde bulunan lokanta, kafe ve restoran gibi yeme-içme yerleri kısıtlanırken, yeme- içme için kullanılan masaların kullanımı da yasaklandı. Alışveriş merkezi çalışma saatleri de değişti. Alışveriş merkezleri saat 20.00’de hizmet vermeyi bitirecek. Böylece bu kısıtlama getirilen iş yerleri ve işletmeler de çalışmalarını aynı saatte bitirecek. Yeni alınan bu kararlar, Cuma günü saat 20.00’den itibaren uygulamaya geçecek.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı