Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Genel

14 Kasım 2020 Cumartesi 12:02:34

Bakan Akar’dan Atatürk açıklaması: O düşünce beni rahatsız etti!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Atatürk’e ilişkin görüşlerin ve tutumun değiştiğine yönelik iddialara Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan yanıt geldi. Akar, ayrıca TSK’da kadın general olup olmayacağı sorularını da cevapladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bakanlığın yeni yıl bütçesinin görüşüldüğü komisyonda açıklamalar yaptı. Akar, özellikle son zamanlarda Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) Atatürk’e karşı olan hislerin zayıfladığına ilişkin iddiaları cevaplandırdı.

“Atatürk’e olan hislerin değiştiği düşüncesi irite edici”

Bir milletvekilinin dillendirdiği bu düşüncenin kendisini irite ettiğini söyleyen Akar, Atatürk’e karşı olan hislerin değişmediğini aktardı. Bakan Akar, Atatürk ile ilgili düşüncelerin TSK’da asla değişmediğini ve bunun aksinin mümkün olmadığını belirtti.

TSK’da kadın general olacak mı?

TSK’da bir kadın generalin ne zaman olacağı sorularına Akar, kadın albayların olduğunu hatırlatarak cevap verdi. Akar, YAŞ dönemi geldiği zaman hiçbir ayrımcılık olmadan kadın albayların general olacaklarının altını çizdi. CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, bu yıl YAŞ’ta 624 albayın emekli edilmesinin bu ortamda doğal olup olmadığını sordu. Akar ise bu emeklilik kararlarının doğal olduğunu ve Genelkurmay Başkanı’nın bilgisi dahilinde yapıldığını bildirdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı