Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

16 Kasım 2020 Pazartesi 16:38:15

Benzinde 32 kuruşluk indirim ! Benzine indirim geldi !

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak olan fiyatlandırma ile benzine 32 kuruşluk indirim geldi. Her ilde değişiklik gösteren fiyatlara bu gece yarısından sonra indirim uygulanacak.

Gelen bilgiye göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine indirim geldi. Yapılan indirim ile benzin 32 kuruş daha ucuz olacak.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın yaptığı açıklamaya göre benzine indirim geldi. EPGİS’in açıklamasına bakacak olursak, Ankara’da ortalama 7,03 liradan satışı yapılan benzinin litre fiyatı 6,71 lira olacak.

Benzinin litresi İstanbul’da 6,97 liradan 6,65 liraya düşecek.

İzmir’de 7,05 liradan 6,73 liradan satılacak.

Akaryakıt çeşitlerine baktığımızda; dizel, benzin, lpg ve elektriktir. Genel olarak akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki değişiklikler göz önüne alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Yapılan bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmaları tarafından uygulanan akaryakıt fiyatları şehirden şehire hatta aynı şehirde bulunan şirketlerde dahi değişiklik gösterebiliyor. Değişiklik göstermesinde bulunan başlıca sebep; rekabet ve fiyat belirleme konusunda sahip oldukları serbestliktir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı