Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

14 Ocak 2021 Perşembe 10:03:50

Son Güncelleme: 14/01/2021 10:06:15

Birinci dönem karne notları nasıl hesaplanacak? MEB’den karne notu açıklaması geldi!

Salgın nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitim nedeniyle birçok sınav yapılamadı. Öğrenciler ve veliler de ilkokul ve ortaokul karne notlarının nasıl hesaplanacağını merak etmeye başladı. Peki birinci dönem karne notları nasıl hesaplanacak? Milli Eğitim Bakanlığı, birinci dönem karne notlarının nasıl hesaplanacağıyla ilgili açıklamada bulundu.

Pandemi süreci nedeniyle okullara getirilen yüz yüze eğitim yasağının ardından milyonlarca öğrenci online derslere girmeye başladı. Derslerin online ortamda yapılması nedeniyle gerçekleştirilemeyen birçok sınav nedeniyle karne notlarının nasıl hesaplanacağı merak edildi. Peki birinci dönem karne notları nasıl hesaplanacak? Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) karne notlarının hesaplanmasına dair açıklama geldi.

Birinci dönem karne notları nasıl hesaplanacak?

Aralık ayının son günlerinde kabul edilen düzenlemeye göre, salgın koşullarından dolayı ilkokul ve ortaokullarda sınav yapılmayacağı ve daha önce yapılan sınavların geçerli olacağı kaydedilmişti. Birinci dönem karne notlarının nasıl hesaplanacağına dair MEB’den açıklama geldi. Açıklamaya göre ilk dönem karne notu hesaplanırken ortaokullar, imam hatip ortaokulları ile ilkokul dördüncü sınıflarda birinci dönemde yapılan yüz yüze sınavlar değerlendirilme kapsamında alınmayacak. 21 Ocak’a kadar okul müdürlüklerine başvuru yapacak veliler ise bu sınavlardan alınan puanların karne notuna dahil edilmesini isteyebilecek.

 

İlkokul ve ortaokullarda karne notları böyle hesaplanacak!

Koronavirüs salgını nedeniyle ilkokul ve ortaokullarda ilk dönemde karne basılmayacak, karneler elektronik ortamda görülebilecek. İlk dönem karne notları hesaplanırken 4. sınıflar için “ders etkinliklerine katılım” puanlarının ortalaması hesaplanacak. Karne notu hesaplanırken 1,2 ve 3. sınıflar için ilk dönemde alınan sınav puanları, proje görevi ve ders etkinliklerine katılım notlarının ortalaması alınacak. 5,6,7 ve 8. sınıfların karne notları belirlenirken de proje puanları ile katılım puanlarının ortalaması baz alınacak.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı