Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

19 Kasım 2020 Perşembe 14:51:44

Büyük deprem İstanbul’da değil Tekirdağ’da olacak! 24 atom bombası büyüklüğünde!

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan ise konuyla ilgili farklı bir açıklamada bulundu. Herkesin İstanbul’da olacağını öngördüğü depremin Tekirdağ’da meydana geleceğini aktaran Ercan, tehlikeye işaret etti. Felaketin, Tekirdağ’ın Marmara Denizi kıyısında yer alan Marmara Ereğli’sinde olacağını aktaran Ercan, bunun gücünün 24 atom bombasıyla aynı güçte olacağını belirtti.

Tekirdağ için felaket olabilir

Depremin bütün Marmara’yı etkileyecek güçte olacağını ifade eden Prof. Dr. Ercan, gerilimin Silivri’nin batısında boşalacağını öne sürüyor. Doğu-batı yönlü kırılacak fayın özellikle Tekirdağ için felaket olabileceğini belirten Ercan, Edirne’ye kadar olan doğrultuda büyük hasarlar olacağını kaydetti.

İlk deprem İstanbul’da olacak

Ercan, İstanbul’a yakın gerçekleşecek depremin çok büyük olmadığını ve büyüklüğünün 6,4 ila 6,7 arasında olacağını kaydetti. İstanbul’da geçmişte olan depremleri örnek gösteren Ercan, söylenen kadar büyük olsaydı, Ayasofya ve Süleymaniye gibi eserlerin ayakta kalamayacağını, surların yıkılacağını söyledi. Ercan, ilk depremin İstanbul’da olacağını ve Küçükçekmece’nin altında yaşanacağını bildirdi.

İzmir’deki asıl deprem henüz gerçekleşmedi

İzmir’deki asıl büyük depremin İzmir kırığı üzerinde gerçekleşeceğini aktaran Ercan, felaketin önüne geçmenin yolunun kentsel dönüşümden geçtiğini söyledi. Seferihisar açıklarında yaşanan 6.9 büyüklüğündeki depremin bu kırık üzerinde olmadığını belirten Ercan, gerilimini sürdüren İzmir fayının gelecekte deprem yaratacağını bildirdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı