Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

10 Kasım 2020 Salı 18:38:24

Son Güncelleme: 10/11/2020 19:04:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden’i Tebrik Etti

Erdoğan, Joe Biden’i tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Joe Biden’i ABD Başkanı olması nedeniyle tebrik ettiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uzun süredir tebrik etmemiş olmaması uluslararası basında bu durumun Biden yönetiminin dikkatini çekebileceğine varan iddialara neden olmuştu.

Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün TSI akşam saatlerinde Biden’i tebrik ederek Türkiye ve ABD’nin ‘dost ve müttefik’ iki ülke olduğunu açıkladı.

Erdoğan tebrik mesajına “Sayın seçilmiş başkan” diyerek başlarken şöyle devam etti:

“Seçim sonuçlarının, dost ve müttefik Amerika Birleşik Devletleri halkı için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Başkan Yardımcılığınız sırasında da birçok vesileyle görüştüğümüz gibi, Türkiye-ABD ilişkileri köklü temellere dayanan stratejik bir nitelik taşımaktadır.  Günümüzde küresel ve bölgesel düzeyde karşılaştığımız sınamalar, ortak çıkarlar ve değerlere dayalı bu ilişkilerimizi daha da geliştirmemizi ve güçlendirmemizi gerekli kılmaktadır.  Önümüzdeki dönemde ABD Yönetimiyle bu doğrultuda yakın çalışma hususundaki kararlılığımızı tekrarlıyor, ülkelerimiz arasındaki güçlü işbirliği ve müttefiklik bağının bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de dünya barışına hayati katkılar sunmaya devam edeceğine inanıyorum. Seçim başarınızı tebrik ediyor, Amerika Birleşik Devletleri halkının barış ve refahı için en içten dileklerimi iletiyorum.”

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı