Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde üstüne müjde! Emeklilere Maaş ve İkramiye müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde üstüne müjde. Emeklilere maaş ve ikramiye müjdesi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan müjdelerini tam açıklamaları sizlerle. İşte Erdoğan'ın yeni Corona Virüs tedbirleri.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde üstüne müjde! Emeklilere Maaş ve İkramiye müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde üstüne müjde. Emeklilere maaş ve ikramiye müjdesi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan müjdelerini tam açıklamaları sizlerle. İşte Erdoğan'ın yeni Corona Virüs tedbirleri.

İşte Erdoğan'ın tüm müjdeleri!

1- Perakende, AVM, Demir-Çelik, Otomotiv, Lojistik-Ulaşım, Sinema-Tiyatro, Konaklama, Yiyecek-İçecek, Tekstil-Konfeksiyon ve Etkinlik-Organizayon sektörleri için Muhtasar ve KDV tevkifatı ile SGK primlerinin Nisan, Mayıs ve Haziran ödemelerini 6’şar ay erteliyoruz.

2- Konaklama vergisini Kasım ayına kadar uygulamayacağız.

3- Otel kiralamalarına ilişkin irtifak hakkı bedelleri ve hasılat payı ödemelerini Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için 6 ay süreyle erteledik.

4- İç havayolu taşımacılığında 3 ay süreyle KDV oranını yüzde 18’den yüzde 1’e indiriyoruz.

5- KOVİD-19 salgınıyla ilgili tedbirlerden etkilendiği için nakit akışı bozulan firmaların bankalara olan kredi anapara ve faiz ödemelerini asgari 3 ay öteleyecek ve gerektiğinde bunlara ilave finansman desteği sağlayacağız.

6- İhracattaki geçici yavaşlama sürecinde kapasite kullanım oranlarının korunması amacıyla ihracatçıya stok finansmanı desteği vereceğiz.

7- Bu dönemde işlerinin olumsuz etkilendiğini beyan ederek talepte bulunan esnaf ve sanatkârların Halkbank’a olan kredi borçlarının, Nisan, Mayıs ve Haziran anapara ve faiz ödemelerini 3 ay süreyle ve faizsiz olarak erteleyeceğiz.

8- Kredi Garanti Fonu limitini 25 milyar liradan 50 milyar liraya çıkartacak, kredilerde önceliği gelişmelerden olumsuz etkilendiği için likidite ihtiyacı oluşan ve teminat açığı bulunan firmalar ile KOBİ’lere vereceğiz.

9- Vatandaşlarımız için uygun ve avantajlı şartlarda sosyal amaçlı kredi paketleri devreye alınmasını teşvik edeceğiz.

10- 500 bin liranın altındaki konutlarda kredilendirilebilir miktarını yüzde 80’den yüzde 90’a çıkartacak, asgari peşinatı yüzde 10’a düşüreceğiz.

11- Virüsün yayılmasına karşı alınan tedbirlerin etkisiyle Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında temerrüde düşen firmaların kredi siciline “mücbir sebep” notu düşülmesini sağlayacağız.

12- Asgari ücret desteğini devam ettireceğiz.

13- Mevzuatımızdaki esnek ve uzaktan çalışma modellerinin daha etkin hale getirilmesini temin edeceğiz.

14- Kısa Çalışma Ödeneğini devreye alacak, bundan faydalanmak için gereken süreçleri kolaylaştırılacak ve hızlandırılacağız. Böylece faaliyetine ara veren işyerlerindeki işçilere geçici bir gelir desteği verirken, işverenlerin de maliyetini azaltmış olacağız.

15- En düşük emekli maaşını 1.500 liraya yükseltiyoruz.

16- Emeklilerin bayram ikramiyesini Nisan ayı başında ödüyoruz. Yine emeklilerimizin maaş promosyon ödemelerinin de, şubelere gitmelerine gerek kalmaksızın, doğrudan hesaplarına yatırılmasını sağlıyoruz.

17- Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımlar için ilave 2 milyar liralık bir kaynak ayırıyoruz.

18- İstihdamdaki sürekliliği temin etmek amacıyla 2 aylık telafi çalışma süresini 4 aya çıkartıyoruz.

19- Tek başına yaşayan 80 yaş üstü yaşlılarımız için, sosyal hizmet ve evde sağlık hizmetlerinden oluşan periyodik takip programını devreye alıyoruz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aç Türk vatandaşı
Aç Türk vatandaşı - 3 hafta Önce

Bütün devlet çalışanları faydalanacak şekilde sıralamışsınız firmalar bile zarar etmezken biz işsizler ne yapalım çoçuklarım aç bu lanet olası virüs yüzünden daha da berbat bir duruma geldik evden çıkmazsak açlıktan ölecez çıkarsak virüsten hadi çıksak ta iş yok aç kaldık çoluk çocuk ne yapacaz bizim için hiçbir şey yapmıyor bu devlet

Ayhan ciger
Ayhan ciger - 3 hafta Önce

İntibak yasasında onaylarsa çok güzel olur inşAllah

Halim Nedir
Halim Nedir - 3 hafta Önce

Hiç işçi ve yoksul kesim için borç öteleme yapılmıyor

Nufer karakaya
Nufer karakaya - 3 hafta Önce

İşden çıkarılanlar ne yapıcak bir bucuk oldu işe girdim işden çıkardılar nepacagız

Güldan öztürk
Güldan öztürk - 3 hafta Önce

Kredi odemeleriertenmesini talep ediyoruz

Durmuş pek
Durmuş pek - 3 hafta Önce

Özel ban kalar ne oldu

Nevin kaya
Nevin kaya - 3 hafta Önce

Tşk ederim reis rabbim sizi başımızdan eksik etmesin inşAllah Allah devletimizden razı olsun

Engin demir
Engin demir - 3 hafta Önce

2009 3 ayl bağkur esnaf nezaman gün dolar