Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Genel

11 Ocak 2021 Pazartesi 16:11:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan için “sözde” yorumunu yapan Kılıçdaroğlu’na tepki! Bahçeli’den sert açıklamalar!

HDP’nin hendek terörü ve 6-8 Ekim olayları gibi birçok suçlarından dolayı kapatılması gerektiğini bildiren MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP Genel Balkanı Kılıçdaroğlu’na da eleştiriler yöneltti.

Yazılı bir açıklamada bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP’den Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Selahattin Demirtaş’tan Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemlere kadar birçok konuda zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Bahçeli, terör örgütlerinin odağına dönüşen HDP’nin hendek olayları ve 6-8 Ekim olayları gibi birçok olaydan sorumu olduğunu altını çizdi. Bu nedenle Bahçeli “Siyasi Partiler Kanunu’nun 100’üncü maddesi” gereğince kapatılması gerektiğini belirtti.

“CHP ve İYİ Parti onlara sempati besliyor”

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile Selahattin Demirtaş’ın farklarının olmadığını vurgulayan Bahçeli, CHP ve İYİ Parti’nin Selahattin Demirtaş’a sempati beslediğini söyledi. 15 Temmuz darbe girişimiyle hendek olaylarının aynı olduğuna değinen Bahçeli, HDP ve PKK’nın söylem ve eylemlerinin Türk milli varlığına zarar verdiğini kaydetti. YPG, PKK ve HDP’ye FETÖ tarafından yardım ve takviye yapıldığını kaydeden Bahçeli, hiçbir odağın 6-8 Ekim olaylarını haklı çıkaramayacağını söyledi.

Erdoğan’a “sözde” diyen Kılıçdaroğlu’na cevap!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan için “sözde” hitabını kullanmasının kabul edilemez olduğunu kaydeden MHP lideri, CHP’nin adeta milli iradeye savaş açtığını belirtti. Türkiye’nin seçilmiş Cumhurbaşkanı için “sözde Cumhurbaşkanı” yorumunun yapılmasının vatana ihanet olduğunu bildiren Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun terör örgütleriyle kol kola yürümekten vazgeçmesi gerektiğini dile getirdi. Boğziçi Üniversitesi’nde yaşanan rektör eylemlerinin şovmenlik olduğunu kaydeden Bahçeli, eyleme katılanların 6-8 Ekim olaylarından ders alması gerektiğini ifade etti. Bahçeli, Boğaziçi eylemleri ile ABD’deki Kongre baskının aynı tarihlere denk gelmesinin düşünülmesi gereken bir tesadüf olduğunu kaydetti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı