Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

26 Kasım 2020 Perşembe 13:13:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “dijital faşizm” açıklaması!

İnsanı merkeze almayan sistemlerin kalıcı olamayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, insanı sadece sayı ve isimlerden ibaret gören dijitalleşmenin “dijital faşizm” olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı bağlantıyla katıldığı “4. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi”nde kritik açıklamalarda bulundu. Bu çağda onurlu bir insan olarak kalmanın zorluklarına değinen Erdoğan, dijitalleşmenin hükmünü her alanda hissettiklerini kaydetti. İş dünyası, siyaset, spor ve bilim gibi her alanda artık dijital bir dünyanın egemen olduğunu kaydeden Erdoğan, gencinden yaşlısına hemen herkesin bundan kaçışının zor olduğunu belirtti.

“İnsan merkezli olmayan sistemler kalıcı olamaz”

Erdoğan, birçok nimetleri barındıran dijitalleşmenin, beraberinde birçok sorunu da getirdiğinin altını çizdi. İnsana hizmet etmeyen mekanizmaların zamanla zulüm nerkezi olacağını ifade eden Erdoğan, insan merkezli olmayan sistemlerin kalıcı olmayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, insanları sadece numara ve isimden ibaret görecek dijitalleşmenin “dijital faşizm” olacağına işaret etti. Adaletsizliklerin dijital yolla güçlendirilmesinin er geç faşizme yöneleceğini belirten Erdoğan, buna karşı çözüm yolları aranması gerektiğinden bahsetti.

“5G sürecine girdik”

Türkiye’de dijitalleşmenin adeta çağ atladığını öne süren Erdoğan, nüfus sayısıyla abone sayısının neredeyse eşitlendiğini belirtti. Ülke olarak 5G sürecine girdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, önce altyapının kurulacağını daha sonra ise bu teknolojiye geçeceklerini ifade etti. Öte yandan Erdoğan, Türkiye’deki dijitalleşmeye yönelik yatırımların 100 milyar lirayı geçtiğini ifade etti.

Güçlü ailelerin temelinde güçlü kadınların bulunduğunu ifade eden Erdoğan, kadına şiddeti kabul edemeyeceklerini söyledi. Erdoğan, kadınların sosyal hayata girmesi ve kendilerini daha rahat ifade edebilmesi için yaptıkları girişimlerden bahsetti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı