Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Genel

11 Ocak 2021 Pazartesi 17:05:47

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Kılıçdaroğlu’nun “sözde” ifadesine tepki! 1 milyon TL’lik tazminat davası açtı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine yönelik “sözde Cumhurbaşkanı” ifadesini kullanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Erdoğan’ın 1 milyon TL’lik tazminat davası açtığı duyuruldu.

Sözcü gazetesinin manşetinde Ayasofya’nın ibadete açılması “2020’nin istenmeyen olayları” başlığında sunulmuş, bu haber üzerine tepkiler yapmıştı. Gazeteden gelen açıklamada durumun editör hatasından kaynaklandığı ve kastedilen anlamda bir amaçlarının olmadığı belirtilmişti. Gazetecilerin konuyla ilgili sorusunu yanıtlayan Erdoğan, kendisinin Sözcü okumadığını ve kimseye para verip de Sözcü almayı tavsiye etmediğini dile getirmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sözcü gazetesiyle ilgili bu ifadelerini eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, medya üzerinde vesayet kurulmaya çalışıldığını belirtti. Eleştirilerini sürdüren Kılıçdaroğlu, Erdoğan’dan “sözde cumhurbaşkanı” olarak bahsetti. Bu ifadeler üzerine Kılıçdaroğlu’ndan şikayetçi olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1 milyon TL’lik tazminat davası açtığı bildirildi. Kılıçdaroğlu’nun ifadelerinin “Cumhurbaşkanına hakaret” kapsamına girdiği aktarıldı.

MHP lideri Devlet Bahçeli’den de bu ifadelere tepki geldi. Kılıçdaroğlu’nun “sözde cumhurbaşkanı” ifadesinin kabul edilemez olduğunu söyleyen Bahçeli, bunun vatana ihanet olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu’nun adeta milli iradeye savaş açtığını kaydeden MHP lideri Bahçeli, CHP’nin terör örgütleriyle kol kola yürüdüğünü yineledi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı