Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Tüm İhtiyaç Sahiplerine 1000 TL Yardım Geliyor!

Ülkemiz korona virüs ile alakalı büyük bir mücadele veriyor. Başta tüm ülke olmak üzere bireysel çabalarında yeri oldukça önemlidir. Devletin bizleri korumaya çalışması kadar bizlerin bireysel çalışmaları ve korunma yöntemleri de çok fazla önemlidir. Devletimiz her zaman vatandaşının sağlığını düşünüyor olsa da herkese tek tek yetişememe şansı oluyor. 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemelerine başvuru yapanların yüzde 30’u henüz paralarını aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Tüm İhtiyaç Sahiplerine 1000 TL Yardım Geliyor!

Ülkemiz korona virüs ile alakalı büyük bir mücadele veriyor. Başta tüm ülke olmak üzere bireysel çabalarında yeri oldukça önemlidir. Devletin bizleri korumaya çalışması kadar bizlerin bireysel çalışmaları ve korunma yöntemleri de çok fazla önemlidir. Devletimiz her zaman vatandaşının sağlığını düşünüyor olsa da herkese tek tek yetişememe şansı oluyor. 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemelerine başvuru yapanların yüzde 30’u henüz paralarını aldı. Geri kalanın bir kısmı reddedildi bir kısmı da onaylandı ancak parayı almayı bekliyor. 4 milyon başvuru yapıldı 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemelerine. İhtiyaç sahipleri özellikle faturalarını ödeyebilmek, kiralarını verebilmek ve evlerinin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 1000 TL yardım talep ediyor. Vatandaşlar işsiz kaldı ve yeni iş bulamıyor çünkü korona virüs gibi bir Pandemi var. İnsanlar iş bulmakta zorlanıyor. Yeni bir iş bulamadıkları için evlerinin ihtiyaçlarını karşılayamıyorlar. İnsanlar evlerinin en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamadıkları için ise devletten destek bekliyorlar. Devlet ise her vatandaşa ayrı ayrı yetişme gibi bir şansı yok. Bu nedenle herkesin devletten yardım beklemesi yerine çevresinden yardım talep edebilir, belediyelerden, kaymakamlıklardan ve belirli diğer kurumlardan yardım talep edebilir. Sadece bin TL Pandemi sosyal destek ödemesinden medet ummak biraz zayıf kalır.

Cumhurbaşkanı’ndan 1000 TL Açıklaması Geldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün yapmış olduğu açıklamada 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemesi ile alakalı açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm ihtiyaç sahiplerine yardımcı olabilmek için devletin tüm kanadını devreye soktuk. İzlediğimiz süreçte sağladığımız destekler toplam olarak aylık kaynaklarımızı çoktan aştı. Biz de yeni kaynaklar yarattık dedi. Ancak devletin yeni kaynaklar yaratması ne kadar iyi ne kadar kötü bunu bilemiyoruz. Çünkü yeni kaynak yaratmak demek yeni para basmak demektir. Bu da enflasyonun artmasına Türk Lirasının çok daha fazla değersizleşmesi anlamına geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkez Yürütme Kurul’unda (MYK) yapılan toplantıda yeni kararlar alındığını ve hükümetin sert adımlar atmaya başlayabileceğini ifade etti. Korona virüs korunma yöntemleri arasında alınan tedbirlerin tamamı biraz daha devam edebileceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına 3. Faz sosyal yardım ödemesi ile alakalı devam etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 1000 TL 3. Faz Ödemesi Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MYK toplantısı sonrasında basın açıklaması yaptı. Türkiye ekonomisinin durgunlaşabileceğinden bahsederken devletin belirli kanatlarını sadece yardım için milletin hizmetine sunduk dedi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına 3. Faz ödemesi ile alakalı devam etti. “Özellikle ekonomik olarak alt gelir grubunda bulunan vatandaşlarımızın desteklenmesine özel önem verdik. İki ayrı grup halinde 4,4 milyon haneye biner lira nakit desteği sağladık. Üçüncü faz nakit desteği için başvurular 4,5 milyonu buldu. Ayrıca esnaf sanatkârdan sanayiciye kadar reel kesimin tüm taraflarını rahatlatacak çok sayıda destek paketini uygulamaya koyduk. Geliri azalan veya tamamen kesilen çalışanlar için pek çok programı hayata geçirdik." Dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan MYK toplantısı kapsamında ayrıca Korona virüs salgın sürecinde Ekonomik İstikrar Kalkınma Paketi ile 200 milyar TL'lik destek sağlandığını ifade etti. Bu rakamın Türkiye'de doğrudan ve reel sektörde sağlanmış en büyük destek rakamı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan devletin imkânlarının doğrudan vatandaş için kullanıldığını ifade etti.

YORUM EKLE