Cumhurbaşkanlığı’ndan açıklama: “Her vatandaşa 800 TL Kurban Bayramı ödemesi yapılacak” hemen başvuru yapın!

Kurban Bayramı yaklaşıyor neredeyse 30 gün kaldı, vatandaşlarımızın Korona virüs sonrasında karşılaştıkları en büyük sorunlardan bir tanesi kesinlikle ekonomik durumlar. İnsanlar işinden kovulduğu gibi yeni bir iş bulmakta da oldukça zorlanıyorlar. İşte bu nedenle sadece başvuru yapacaklara özel olarak Kurban Bayramı için 800 TL ödeme yapılacak. Yapılacak olan ödemelerle beraber vatandaşlarımızın tüm nakit ihtiyaçları karşılanmış olacak

Cumhurbaşkanlığı’ndan açıklama: “Her vatandaşa 800 TL Kurban Bayramı ödemesi yapılacak” hemen başvuru yapın!

Kurban Bayramı yaklaşıyor neredeyse 30 gün kaldı, vatandaşlarımızın Korona virüs sonrasında karşılaştıkları en büyük sorunlardan bir tanesi kesinlikle ekonomik durumlar. İnsanlar işinden kovulduğu gibi yeni bir iş bulmakta da oldukça zorlanıyorlar. İşte bu nedenle sadece başvuru yapacaklara özel olarak Kurban Bayramı için 800 TL ödeme yapılacak. Yapılacak olan ödemelerle beraber vatandaşlarımızın tüm nakit ihtiyaçları karşılanmış olacak. Hızlı başvuruyla 8000 TL Kurban Bayramı yardım ödemesi hemen alabilirsiniz. Başvuru yapan tüm vatandaşlarımıza 800 TL yardım ödemeleri yapılacak. Cumhurbaşkanlığı’ndan gelen bu sürpriz karar ile beraber en az 20 bin vatandaşımızın başvuru yaptığı ve 7 gün içerisinde en az 3 milyon kişinin başvuru yapacağının beklendiği ifade edildi. Bu bağlamda siz de hemen başvuru yaparak Kurban Bayramı ödemesi alabilirsiniz. Toplam ödeme 800 TL olacak ve tek seferde yapılacak. Bu nedenle hızlı bir şekilde başvuru yapmanız gerekiyor.

Kurban Bayramı öncesinde milyonlarca vatandaşımıza 800 TL’lik ödemenin yapılacağı ifade edildi. Bu ödemelerin sadece Kurban Bayramı’na özel olarak bir defaya mahsus olacak şekilde yapılacağı ifade edildi. Kurban Bayramı yaklaşıyor, geriye sadece sayılı günler kaldı. Bu nedenle işsiz kalmış olan, ihtiyaç sahibi olan ve muhtaç durumda olan tüm vatandaşlarımıza devletimiz tarafından 800 TL’lik ödeme yapılacak. Ancak ödemeler fiziki bir şekilde gerçekleşecek. Başvurularda aynı şekilde kişilerin bizzat başvuru yapmaları halinde gerçekleşecek. Telefonla yapılacak olan başvuru girişimleri reddedilecek ve sadece fiziksel başvurular kabul edilecek. Sosyal yardımlardan faydalanan tüm hanelere ödeme yatacağını, onların başvurmasına gerek olmadığını açıklayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Zehra Selçuk Zümrüt, diğer ihtiyaç sahibi vatandaşlara SYDV, Valilik ve kaymakamlık tarafından bir şekilde ulaşılabileceğini ifade etti.

800 TL ÖDEME İÇİN NEREYE BAŞVURU YAPILACAK?

Kurban Bayramı ödemeleri için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmanız gerekecek. Başvuruların bizzat kimlik belgeleri ile beraber yapılması gerekiyor. Telefon, internet gibi yardım taleplerinin dikkate alınmayacağı belirtiliyor. Bu nedenle hafta içi mesai saatlerinde her ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına T.C. kimlik belgeniz ile beraber başvuru yapmanız gerekiyor. Kurban Bayramı 800 TL ödemesi fiziki bir şekilde gerçekleşecek. Başvurularda aynı şekilde kişilerin bizzat başvuru yapmaları halinde gerçekleşecek. Telefonla yapılacak olan başvuru girişimleri reddedilecek ve sadece fiziksel başvurular kabul edilecek.

800 TL İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Kurban Bayramı 800 TL ödeme desteği alabilmek için öncelikle şu şartları karşılıyor olabilmeniz gerekiyor:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 24 yaşından büyük olmak
  • Daha önce en az 100 gün SSK primli bir şekilde çalışmış olmak
  • Korona virüs sonrasında işten çıkartılmış olmak
  • Herhangi bir iş yerinde çalışmıyor olmak
  • Herhangi bir gelire sahip olmamak
  • Taşınır veya taşınmaz herhangi bir malın kayıtlı bir şekilde bulunmuyor olması
  • Devletin her ay düzenli bir şekilde ödemekte olduğu İŞKUR, SGK ve diğer tüm yardım ödemeleri almıyor olmak

Yukarıda devlet tarafından verilmiş olan tüm şartları karşılayan vatandaşlarımızın Kurban Bayramı ikramiye ödemesi olarak 800 TL alabileceği ifade edildi. Bu bağlamda T.C. kimlik belgeleriniz ile beraber Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat başvuru yapmanız gerekecek. Başvuru yapmak için başvuru yapacak olan kişi bizzat giderken yanında mutlaka bir adet fotoğraf ve kimlik belgesini ibraz etmesi gerekiyor.

YORUM EKLE