Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Genel

10 Kasım 2020 Salı 10:14:16

Devlet Erkanı Anıtkabir’e çıktı! Siyasilerden 10 Kasım mesajları!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82’nci yıldönümünde devletin zirvesi Anıtkabir’e çıktı. Siyasiler de Twitter’dan 10 Kasım mesajları paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki devlet erkanı, Atatürk’ü anmak için Anıtkabir’e geldi. Tören, saat 08.45’te devlet erkanının Aslanlı Yol’da yürümesiyle başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile kuvvet komutanları ve yüksek yargı mensupları yer aldı.

Erdoğan Atatürk’ün mozolesine çiçek bıraktı, saat 09.05’te saygı duruşu yapıldı. Daha sonra devlet erkanı Misak-ı Milli Kulesi’ne gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan deftere, “Vefatının 82’nci seneyi devriyesinde İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyoruz” ifadelerini yazdı.

Atatürk’ün ebediyete göçüşünün 82’nci yılında siyasilerden de mesajlar geldi. İşte siyasi liderlerden 10 Kasım paylaşımları…

DEVLET BAHÇELİ

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı