Devletten 15'den Fazla Karşılıksız 700 Lira - 1600 Lira Geri Ödemesiz Maddi Yardım Ödemesi Yapılacak

Devletten 15'den fazla karşılıksız maaş ve sosyal yardımda bulunuyor. Herkesi ilgilendiren Emekliler, İşsizler, Geliri olmayanlar, Öğrenciler ile toplumun tüm kesimlerine yardım ve maaş ödemesi yapıyor. Yeni Corona Virüs olaylarından sonra Mayıs ayında 15'den fazla sosyal yardım çeşidini sizler için hazırladık.

Devletten 15'den Fazla Karşılıksız 700 Lira - 1600 Lira Geri Ödemesiz Maddi Yardım Ödemesi Yapılacak

Devletten 15'den fazla karşılıksız maaş ve sosyal yardımda bulunuyor. Herkesi ilgilendiren Emekliler, İşsizler, Geliri olmayanlar, Öğrenciler ile toplumun tüm kesimlerine yardım ve maaş ödemesi yapıyor. Yeni Corona Virüs olaylarından sonra Mayıs ayında 15'den fazla sosyal yardım çeşidini sizler için hazırladık.

Hemen Şu Anda Devlet Yardımı Alabilirsiniz!

Eğitimden, sağlığa, özel amaçlı yardımdan Aile yardımları ve yabancılara dahil bir çok yardım zamlı olarak bu ay yapılacak. Bütçeden 70 Milyar'ı aşan yardımlar için tüm vatandaşlara 1800 TL yükseltilmişti. Şimdi herkes yararlanabiliyor. Sizler için bu yardımlara nasıl başvuru yapılır? Sadece kimlik belgesi ve ikamet adresiyle alınabilecek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına müracaat etme yollarını anlatacağız.

Sigortasız Yaşlı Ödemesi 700 TL Ödeniyor

Emekliliği bulunmayan vatandaşlara herhangi bir sigorta pirimi ödemesine gerek kalmadan sosyal yardım yapılıyor. SSK, Bağ-kur ve Emekli Sandığı primi olmayanlar için Sosyal Güvenlik Kurumu emekli olamayan 65 yaş üstü yaşlılara erkek-kadın farketmeden 700 TL ödeme yapıyor. Her ay düzenli olarak 701 TL bulan ödemeyi hemen alabilirsiniz.

Asker ailelere ve Kadınlara Yardım Yapılıyor

Eşi Vefat etmiş kadınlara yeni yılda büyük müjde. Şubat 2020'de 275 TL olan Muhtaçlık aylığını PTT üzerinden alabilirsiniz. 2 Ayda bir ödenen para 550 TL düzenli nakit yardımını ömür boyu alabilirsiniz. Zorunlu askerlik hizmetini yürüten er ve erbaş ailelerine 2 aylık periyotlarda 550 TL iki ayda bir PTT aracılığıyla ödeme alabilirsiniz. Asekre giden kişinin eşi varsa 550 TL ödemeyi alabilir. Askere giden kişi bekar ise sadece başvuru önceliği olan anneye, anne yoksa babaya ödeme PTT üzerinden yapılır.

Bedava Sağlık Hizmetleri!

SGK, Sağlık yardımları bulunuyor. Gelir testi sonucu geliri 701 TL geçmeyenler için Sağlıktan faydalanma imkanı bulunuyor. Hasta olan yaşlılar ve 18 yaş altı üstü bireyler başvurarak sağlıktan direk yararlanma imkanı sunuluyor.

Sağlıkta Nakit Ödeme de var!

Sosyal Güvencesi olmayan Fakir ve muhtaç ailelere çocuklarına sağlık kontröllerini yapmak için, anne olmaları için ve hamilelik sürecinde devlet yardımı yapılıyor. Doğumun yapılacak hastaneye kadar ödeme var. Gebelik döneminde aylık 75 TL ve doğum için 150 TL, çocuk için aylık 50 TL 12 ay boyunca alınabiliyor.

Engelli Yakını Aylığı yapılacak!

18 yaş altı engelliler için, sosyal güvencesi olmayan hane içinde kişilerein 700 TL altındaki gelirlerinde yüzde 40 engelliler için 550 TL ödeme yapılacak. Sağlık raporu Sağlık kurullarında alınan tüm aileye Engelli yakını aylığı hemen alabilir.

Hastalara 1500 TL ödeme yapılıyor!

SSPE ve Tüberküloz hastalığı yaşayanlar için düzenli nakti yardımı yasalaştı. Tüberküloz ve SSPE hastalı olanlar için hastaya bakma yükümlü kişiler başvurarak 1500 TL ödeme alabiliyor. Vakıf mütevelli heyeti ve Halk SAğlığı yönetim sisteminden hastalık bilgilerini çıkartarak hastanın bulunduğu il/ilçe Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından başvurarak bu ödemeyi alabilirsiniz.

Törer Yardımı 1200 TL çıkartıldı!

Terör olaylarından etkilenen ailere acil gıda, giyim, yol, eğitim ve barınma kapsamında tüm ihtiyaçlarını karşılaşayacak ödemeler yapılıyor. 1200 TL Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Mütevelli Heyeti tarafından başvurular onaylananlara 1200 TL ödeme hemen yapılıyor.

Engelli Aylığı 805 TL çıkartıldı!

Sosyal Güvencesi olmayanlar için 805 TL engelli aylığı alabilirsiniz. 40 ve 69 arası engeliye 537 TL, 70 ve üzerine Engelliye 805 TL ödeme yapılıyor.

SGK Ödemelerine yüzde 12 ZAM!

Mayıs 2020 büyük müjde SGK'den geldi. Bugün duyurulan bilgiye göre SGK'dan alınan Süt parası, Cenaze Parası, Anne Parası fiyatları Mayıs 2020'de yüzde 12 artırıldığı duyuruldu.

Bu ödemeleri alarak (Hangisi uygunsa), 1000 TL yardımlara da hak kazanırsınız. Sizde ihtiyacınız olan yardımı alın ve 3. sosyal yardımlara ve çok yakında başlayacak 4. faz yardımları almaya hak kazanın.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 22:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet özdal
Ahmet özdal - 8 ay Önce

Ben % 99 ağır engelli 13 yaşındaki oğluma bir kuruş yardım alamıyorum 10 senedir mücadele ediyorum ona yardım buna yardım reklamdan başka birşey değil

fatma agğöz
fatma agğöz - 7 ay Önce

banada yardım verin cok kotu durumdayım eşim calışmıyor kiracıyım sigortam yok iki cocugum var yardım istiyorum

Didem
Didem - 8 ay Önce

Peki eşimde ayrıldım devlet maaş alabilirmiyim2 çocuğum var biri
otizim diğeri 17 yaşinda liseye gidiyor

Slm
Slm @Didem - 7 ay Önce

Slm nasılsjn

Serkan Vural
Serkan Vural - 8 ay Önce

Öncelikle muhtarlık tan fakirlik kağıdı alarak Bulunduğunuz ilçedeki sosyal yardımlaşma derneğine gidiniz üzerinizde herhangi bir ssk yada Tapu vs olmaması gerekir varsa engelli okuyan vs özel durumlar bunları bildirin ve başvurunuzu yapın Zor bir süreçten geçeceksiniz yanı beklemeniz gerekecek ama başvurular çabuk oluyor eve memurlar gelip durumunuzla ilgili Bilgi alacaklar elektrik yardımı eğitim yardımı
gıda kartı kömür yardımı bunlarla mutlaka başvurun bu özel durumu olan ailelere mutlaka veriliyor ben 10 yıldır alıyorum çünkü duruma göre 300 le 1200 TL arasinda bazen her ay bazen 3 ayda bir size verilen kartla postane yada Vakıfbank'tan alıyorsunuz Allah herkese yardımcı olsun umarım yardımcı olmuşum dur

Savas
Savas - 8 ay Önce

Cevabım Ahmet Ozdal a: Hadi ordan.. Birde %99 raporu varmis da, devlet bakmiyormusda.. Sizin gibi spekülatörlerden kurtulamadık, kan emiciler

Fadimana salur
Fadimana salur - 7 ay Önce

Çocuk parası yardim alıyordum iptal etti sosyal yardim( 1 yili gecti kizim raporlu )2550 tl maaş alıyorum ev kira aldığım maaş yetmiyor yardim isyiyorum

Ibrahim kalaycı
Ibrahim kalaycı - 7 ay Önce

Kalp hastasiyim 1 senedir calisamiyom gerçek ihtiyaç sahiplerini bulun

Bayram Sarıcoban
Bayram Sarıcoban - 9 ay Önce

Okul yardım aylıgı sgk olan yoksul ailer için değil.