Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

14 Ekim 2020 Çarşamba 21:00:54

E-Devlet'te Yeni Dönem Başlıyor! Artık Sadece Bir Tıkla Bitecek

50 Milyon kullanıcıya ulaşan ülkemizdeki dijital dönüşümün resmi adresi e-Devlet, firmaların talepleri sebebiyle adeta çileye dönüşen abonelik fesih işlemlerinde vatandaşlara derin bir nefes alma imkanı sundu. Abonelik fesih işlemleri E-Devlet'e geldi mi? E-Devlet abonelik fesih işlemi nasıl yapılır? Telefon, internet, su, doğalgaz, elektrik abonelik fesih işlemleriyle ilgili tüm detaylar haberimizde sizlerle…

50 Milyon kullanıcıya ulaşan ülkemizdeki dijital dönüşümün resmi adresi e-Devlet, firmaların talepleri sebebiyle adeta çileye dönüşen abonelik fesih işlemlerinde vatandaşlara derin bir nefes alma imkanı sundu. Abonelik fesih işlemleri E-Devlet’e geldi mi? E-Devlet abonelik fesih işlemi nasıl yapılır? Telefon, internet, su, doğalgaz, elektrik abonelik fesih işlemleriyle ilgili tüm detaylar haberimizde sizlerle…

Elektrik, doğalgaz ve su aboneliklerinin fesih işlemlerinin gerçekleştirildiği e-Devlet’ten Resmi gazetede yayımlanan kararla televizyon, internet, uydu, sim kartı gibi hizmetlerin iptali de gerçekleştirilebilecek. Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, uygulamayla birlikte 160 milyon abonenin firmaların yorucu taleplerinden kurtularak sürpriz faturalarla karşı karşıya kalmalarının önüne geçildiğini ifade etti.

Her geçen gün içeriğini ve kalitesini üst düzeye çıkaran Ülkemizin sanal dünyadaki resmi kapısı olan e-Devlet, 50 milyon kullanıcı sayısını aştı. 5 binden fazla elektronik hizmetin kullanıcılara sunulmuş olduğu sistem içerisinde günlük ortalama, 12 milyon 431 bin işlem gerçekleştiriliyor. SGK Hizmet dökümü, Adli Sicil Kaydı, Dava Dosyası, Vergi borcu, Kısa Çalışma Ödeneği, Araç ceza sorgulama, Tapu Bilgileri ve Pandemi Sosyal Destek Ön başvurusu gibi binlerce hizmetle vatandaşın hayatını kolaylaştırmaya devam eden e-Devlet kapısı, vatandaşlara birçok sorun çıkartan abonelik fesih işlemlerini de bir tıkla halletmeye olanak sağlıyor. 

Elektrik, su, doğalgaz abonelik ve fesih başvurusu ile mobil hat abonelik başvurularının e-Devlet kapısı üzerinden sunulmaya başlanmasıyla birlikte 360 milyon lira tasarruf edildi.

YALNIZCA BİR TIK İLE ABONELİK İPTALİ YAPILABİLİYOR!

2 Ekim tarihinde Resmi Gazete yayımlanan karara göre, elektrik, su ve doğalgaz aboneliklerinin ardından internet, televizyon, telefon gibi abonelik sözleşmelerinin iptali için talep edilen  faks, kimlik ibrazı ve imzalı dilekçe dönemi de artık bitecek. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTİK) tarafınca gereken çalışmaların tamamlanmasının ardından bu işlemlerde e-Devlet kapısı üzerinden gerçekleştirilebilecek.

ABONELİK İPTALİNE FİRMALAR ZORLUK ÇIKARIYORDU

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, tüketicilerin abonelik sözleşmelerini fesih etmek için büyük çaba sarf ettiğini ifade ederek, “televizyon ve cep telefonu aboneliğinde abone olmak çok kolay fakat abonelikten çıkmak daha zor. Hizmet sağlayıcılar, abonelikten çıkmak isteyen vatandaşlara birçok güçlük öne sürüyorlardı. Islak imza, kimlik ibrazı ve fesih dilekçesi gibi birçok talep sonrasında değerlendirme gerçekleştirileceğini söylüyorlardı. Bu işlemlerle meşgul olmak istemeyen vatandaşlarda aylar veya yıllar sonra karşısına çıkan faturaları ödemek zorunda kalıyordu. e-Devlet üzerinden abonelik fesih işlemlerinin gerçekleştirilmesi vatandaşları büyük bir sorundan kurtararak işlerini kolaylaştıracak” ifadelerinde bulundu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı