e-Devlet Üzerinden başvuru yapanlara hemen 810 TL ila 970 TL Arasında Nakit ödenecek! Bütçe onaylandı, başvuru yapanların sayısına ulaşılınca bitecek

E-Devlet üzerinden başvuru yapanlara yeni bir nakit ödeme duyuruldu. 810 TL ile 970 TL arasında nakit ödenecek yardım için bütçe onaylandı. Başvuru yapanlar için 810 tl ile 970 tl ödemeleri durdurulana kadar ekran açık kalacak. Sizde hemen 810 tl ile 970 tl arasında bütçeyi hemen alabilirsiiz. E-Devlet üzerinden geç kalmadan başvurmanızı öneriyoruz.

e-Devlet Üzerinden başvuru yapanlara hemen 810 TL ila 970 TL Arasında Nakit ödenecek! Bütçe onaylandı, başvuru yapanların sayısına ulaşılınca bitecek

E-Devlet üzerinden başvuru yapanlara yeni bir nakit ödeme duyuruldu.  810 TL ile 970 TL arasında nakit ödenecek yardım için bütçe onaylandı. Başvuru yapanlar için 810 tl ile 970 tl ödemeleri durdurulana kadar ekran açık kalacak. Sizde hemen 810 tl ile 970 tl arasında bütçeyi hemen alabilirsiiz. E-Devlet üzerinden geç kalmadan başvurmanızı öneriyoruz.

Korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde ülkemizde ekonomik sıkıntılar birçok vatandaşımızı etkilemesi ile beraber sıkıntılar çekilmeye başlamış bulunmaktadır. Ancak bu süre zarfında devlet tarafından birbirinden farklı destek ödemeleri gerçekleştirilerek ön plana çıkılmaktadır. Devlet vatandaşlarımızın mağduriyetini engellemek amacıyla birbirinden farklı kampanya ve destek ödemeleri ile yardım eli uzatmaktadır. Özellikle bu zorlu süreç içerisinde pek çok vatandaşımız kiralarını ödemekte güçlük çekmesi ile karşımıza çıkmaktadır. Vatandaşlarımız için sunulan kira yardım ödemeleri bin 150 TL olarak belirlenmesinin ardından e Devlet üzerinden başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Kira yardımlarından kimler yararlanabilir? Kira yardımlarından yararlanma şartları nelerdir? Kira yardımı kaç TL? gibi pek çok soru gündemimizde yerini alması ile sizler için gerekli olan detayları aktarmak isteriz. Devlet tarafından sunulan olağanüstü fırsatlar karşısında pek çok kurum ve kuruluş tarafından oluşturulan destek ödemeleri ön plana çıkmaktadır. Kira yardımlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız için başvuru için gerekli olan belgeler nelerdir? İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar…

DEVLETTEN BÜYÜK DESTEK! KİRALARINIZI ÖDEYEBİLİRSİNİZ!

Devlet tarafından verilen destek ödemeleri arasında kira yardım ödemeleri bulunması ile beraber özellikle bu zorlu süreç içerisinde büyük fırsatları beraberinde getirmektedir. Kira yardımları ile alakalı son dakika gelişmeleri gündemimizde ki yerini alması ile pek çok vatandaşımız bu fırsatları değerlendirmek istemektedir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından devam ettirilen kentsel dönüşüm kira yardımları da devlet tarafından sunulan kira ödemeleri arasında pek çok vatandaşımız tarafından talep edilmesi ile ön plana çıkmaktadır. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması amacıyla sunulan bu fırsatlar karşısında birbirinden farklı destek ödemeleri ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

Kentsel dönüşüm kapsamında kira yardımları her yıl düzenli olarak artış göstermesi ile beraber 2020 yılı içerisinde ödemelerin yapılmasına devam ediliyor. Kira yardımları ile alakalı olarak zam oranları açıklanmamış olsa dahi illere göre kira destek ödemeleri farklılık göstermektedir. Bu kapsam doğrultusunda en düşük kira yardımı 715 TL olarak belirlenmesiyle beraber en yüksek belirlenen kira yardımları bin 150 TL olarak belirlenmiştir.

BAKANLIK TARAFINDAN BELİRLENDİ! İŞTE AYRINTILAR…

Ülkemizde Ankara, İstanbul ve İzmir gibi en pahalı olan büyük şehirler için kira yardımları bin 150 TL olarak belirlenmektedir. Diğer iller için ise büyüklük oranları doğrultusunda 810, 905, 985 ve 1085 olmak üzere birbirinden farklı miktarlar da ödemeler yapılması ile pek çok vatandaşımız için umut kaynağı olunmaktadır. Yapılan bu hesaplamalar bakanlıklar tarafından belirlenmesi ile vatandaşlarımıza özel olarak sunulmaktadır.

Aynı zamanda yapılan açıklamalar dahilinde devlet tarafından yapılan diğer destek ödemeleri arasında evleri bakımsız ve oturulmayacak şekilde olan bireyler için de müjdeli haber geldi. Evleri depreme dayanıksız, yenilenmesi gereken ve bina yaşının çok olması gibi sebeplerden ötürü devlet tarafından kentsel dönüşüm kira ödemeleri gerçekleştirilmektedir. Böylelikle eviniz yapılana kadar devlet tarafından belirlenen oranlar kapsamında kira destek ödemelerinden yararlanma hakkına sahip olabilirsiniz.

KİRA YARDIMI SUNAN KURUM VE KURULUŞLAR

 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
 • Kaymakamlıklar
 • Belediyeler
 • Özel Vakıflar ve dernekler
 • Sivil Toplum Kuruluşları

KİRA YARDIMI BAŞVURU EVRAKLARI

 • T.C. kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Gelir belgesi
 • Fakirlik kağıdı

Gibi evraklar ile beraber başvuru işlemlerinizi yukarı da belirtmiş olduğumuz kurum ve kuruluşlar aracılığı ile gerçekleştirme olanağına sahip olabilirsiniz.

YORUM EKLE