Emekli, Memur, Asgari Ücretli ve İşsizlere güzel haber! Kredi ve Kredi borcu yapılandırma ve sicil affı geliyor!

Emekliler, memurlar, Asgari Ücretli ve işsiz vatandaşlara müjdeli haber geldi! Kredi ve Kredi borçlarına yapılandırma geliyor! Sicil Affı ile beraber tüm vatandaşlar nefes alacak! Kredi ve Kredi kartı borcu olanlara müjdeli haber! Pandemi döneminde TBMM'de İyi Parti verdiği kanun teklifi konuşuluyor! Kredi ve Kredi kartı borcu olanlara yapılandırma geliyor! Tüm vatandaşların faydalabileceği Kanun Teklifi detayları belli oldu! Kredi ve Kredi Kartı borçlarına yeni yapılandırma! TBMM'de bugün İhtiyaç Kredisi ve Kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırmasına olanak sağlayan kanun teklifi görüşülüyor! Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş'un Sanayi, Tivaret, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji komisyonuna sunduğu Kredi ve Kredi Kartı yapılandırma teklifi ses getirdi!

Emekli, Memur, Asgari Ücretli ve İşsizlere güzel haber! Kredi ve Kredi borcu yapılandırma ve sicil affı geliyor!
Emekliler, memurlar, Asgari Ücretli ve işsiz vatandaşlara müjdeli haber geldi! Kredi ve Kredi borçlarına yapılandırma geliyor! Sicil Affı ile beraber tüm vatandaşlar nefes alacak!

Kredi ve Kredi kartı borcu olanlara müjdeli haber! Pandemi döneminde TBMM'de İyi Parti verdiği kanun teklifi konuşuluyor! Kredi ve Kredi kartı borcu olanlara yapılandırma geliyor! Tüm vatandaşların faydalabileceği Kanun Teklifi detayları belli oldu!

Kredi ve Kredi Kartı borçlarına yeni yapılandırma!

TBMM'de bugün İhtiyaç Kredisi ve Kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırmasına olanak sağlayan kanun teklifi görüşülüyor! Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş'un Sanayi, Tivaret, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji komisyonuna sunduğu Kredi ve Kredi Kartı yapılandırma teklifi ses getirdi!Sicil Affı ile yeniden yapılandırma geliyor!

Verilen kanun teklfinde Tüketici Kredisi ve Kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılması ve sicil affı düzenlenmesi hakkında verilen Kanun teklifinde, "Kanunun Resmi Gazete yayımlandığı tarih itibariyle, Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde faaliyet gösteren kamu ve özel bankalar ile, finansal aracılık kurumları ve varlık şirketi tarafından tüketicie icrai takip başlatılmış veya ihtarname gönderilmiş, tüketici kredisi ve kredi kartı borcu bulunanların, bu maddenin Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdiği için itibariyle 60 gün içerisinde, krediyi ve kredi kartını veren ilgili kuruluşa veya kişiye yazılı müracaat etmek suretiyle, başvuru günü itibariyle mevcut anapara borçlarının, peşin veya 5 yıla uzanan vadede yapılandırılması ile birlikte başvuru günü itibariyle tahakkuk ettirilmiş, faiz, gecikme ücreti, dosya masrafı ve icra takip masrafı silinerek, TC Merkez Bankası ve Bankalararası Kredi Derecelendirme kuruluşları nezdindeki sicil kayıtları silinecektir. Söz konusu borçlarla ilgili olarak, İcra ve İflas Kanunu kapsamında sürelerin işletilmesi durdurulacaktır.Kabul edilerek resmi gazetede yayınlanacak!

Tüm Türkiye etkisi altına alan Pandemi döneminde, ekonomik kriz seviyesine gelen Mart ayı itibariyle vatadaşlar kriz dönemi yaşamaktadır. Ekonomik daralma ve kriz etkileri altından kalkılmaz bir hal almaya başladı!

Dar ve Sabit Gelirli vatandaşlar zorda!

İşyerinin kapanmasıyla işsiz kalan, kefil olan, askerlik, evlilik, eğitim ve ihtiyaç nedeniyle kredi taksitlerini ve kredi kartı borçlarını ödeyemeyen dar ve sabit gelirli vatandaşlar çok zor anlar yaşıyor. Emekliler, Asgari Ücretliler, Memur, Öğrenci ve işsiz vatandaşların maddi olumsuzluklarla başa çıkması mümkün görünmemektedir.

Özellikle Merkez Bankası Finansal İstikrar Raporuna göre 360 Milyar TV yakın izleme ve 150 Milyar TV gecikmiş borç olmak üzere 510 milyar TL vatandaşlar kredi borcu bulunmaktadır. Vatandaşların içinde bulunduğu boş bataklığından kurtulmak için kredi ve kredi kartı borçlarını 5 yıl süreyle ertelemek ve kredi sicil affı çıkartarak hiç kredi kullandırmayan vatandaşları kredi kullandırmak zaruri ihtiyaç olmuştur.

Emekli, Memur, Asgari Ücretli ve İşsiz vatandaşlar faydalanacak!

Emekli, memur, asgari ücretli ve işsiz vatandaşlar bankalara, takibe düştükten sonra tahsil imkanı olmayan vatandaşlar için kanun teklifi yeni bir umut ışığı oldu. Emekli, memur, asgari ücretli ve işsiz vatandaşlar kullandıkları kredi ve kredi kartı borçları nedeniyle faiz sarmalına batmış durumda. Bir kereye mahsus 5 yıl ana para erteleme ve hiç kredi kullanmaya sicil affı Recep Tayyip Erdoğan onayıyla resmi gazete yayımlanacak.

Memur, Emekli, Asgari Ücretli ve İşsiz vatandaşlar kıt kanaat geçiniyor!

Tüm vatandaşlar zorlu günlerde kıt kaanat geçiniyor. Ancak hükümet faiz, icra ve haciz sarmalarından vatandaşları kurtaracak. Kanun teklifi "Borç Barışı" altında Ak Parti ve MHP tarafından yeniden revize edilerek kesin onaylanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2021, 23:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER