Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

14 Mayıs 2020 Perşembe 14:37:27

Emekli olamayan vatandaşlara aylık 2 bin 100 TL ödeme yapılacak! Sadece başvuru yapanlar alabilecek!

Emekli olamayan vatandaşlara müjdeli haber sonunda geldi. Emekli olamayan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza üç ayda bir 2 bin 100 TL ödeme yapılacak. Ancak sadece kimlik bilgileri ile beraber başvuru yapan vatandaşlarımız bu ödemeden yararlanabilecek. Bu haberimizin ardından on binlerce vatandaşımızın konuya ilişkin başvurularını yaptıkları ve ödemeleri alabilecekleri açıklandı. 65 yaş üstü için geçerli olan sokağa çıkma yasağından ötürü her vatandaşın Sosyal Güvenlik Kurumu’nu (SGK) araması bekleniyor.

Emekli olamayan vatandaşlara müjdeli haber sonunda geldi. Emekli olamayan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza üç ayda bir 2 bin 100 TL ödeme yapılacak. Ancak sadece kimlik bilgileri ile beraber başvuru yapan vatandaşlarımız bu ödemeden yararlanabilecek. Bu haberimizin ardından on binlerce vatandaşımızın konuya ilişkin başvurularını yaptıkları ve ödemeleri alabilecekleri açıklandı. 65 yaş üstü için geçerli olan sokağa çıkma yasağından ötürü her vatandaşın Sosyal Güvenlik Kurumu’nu (SGK) araması bekleniyor. Yaşlı vatandaşlarımızın emekli olamadığı ve mağdur olduğu bilinen bir durumdu ancak haklarında herhangi bir gelişme sağlanamıyordu. İşte bu kolaylık ile beraber her vatandaşımız 2 bin 100 TL üç aydan üç aya maaş alabilecek. İşte tüm ayrıntılar…

Sigorta prim ödemesi yapılmasına rağmen diğer tüm şartları karşılayamadığı için emekli olamayan vatandaşlarımızın çalışamadığı ve emekli olamadığı için mağdur oldukları bilinen bir konu. Ancak devlet bu zamana kadar bununla alakalı herhangi bir gelişme kaydedememişti. Bu haberin ardından artık emekli olamayan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza üç ay da bir 2 bin 100 TL para ödemesi yapılacak. Birçok vatandaş rahat bir yaşlılık süreci geçirmek içi çalışma hayatları boyunca emekli olmaya hak kazanmak için uğraş vermektedirler.

Bunun için vatandaşların yaş, hizmet süreci ve prim ödemesi gibi şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Ancak bazı vatandaşlar bu şartları yerine getiremediklerinden dolayı emekli olmaya hak kazanamamaktadırlar. Bu konu üzerine Sosyal Devlet anlayışı kapsamında 65 yaş üzeri olarak emekli olamayan vatandaşlara devlet yardımı yapılmaktadır. Her ay yapılan 65 yaş üstü yaşlılık yardımı ödemesini alan vatandaşların da bu imkândan faydalanabileceği açıklandı.

YAŞLILIK MAAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yaşlılık maaşı başvurusu yapabilmek için öncelikle 65 yaş üstü ve emekli olamamış olmanız gerekiyor. Hiçbir şekilde sosyal güvencesi bulunmayan, herhangi bir geliri olmayan ve mağdur durumda olan tüm 65 yaş üstü emekli olamamış vatandaşlarımızın yaşlılık maaşı alma hakkı vardır. Bu maaştan yararlanabilmek için ise tek şart 65 yaş üstü emekli olamamak geçiyor. Bunun için yaşlılık maaşı başvuru yapmak isteyen vatandaşlar ikamet ettikleri il ve ilçelerde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma müdürlüklerine müracaat ederek başvurularını gerçekleştirmektedir.

Kimlik belgeleri ile kolaylıkla başlarını yaparak bu yardımdan faydalanmaya hak kazanabilmektedirler. Bu yardımı alabilmek adına kişilerin T.C vatandaşı olmaları, 65 yaşını doldurmuş olmaları ve kendilerinde ya da eşlerinde düzenli gelir ve sosyal güvencelerinin olmaması şartları yeterli olmaktadır.

YAŞLILIK MAAŞI NE KADAR?

4C kapsamında olan, SSK, SGK ve Bağ-Kur ödemeleri hiç yapılmamış veya eksik yapılmış olan tüm 65 yaş üstü vatandaşlarımız yaşlılık maaşı alabilmektedir. Üç aydan üç aya ödenen miktar ise 2 bin 100 TL’dir. Bu aylıklar üç ayda bir olacak şekilde 65 yaş üzeri olarak yaşlılık maaşı alan vatandaşlara verilecektir. Böylelikle de yaşlılık maaşı alan 65 yaş üzeri vatandaşlar üç ayda bir 2100 liraya maaş alabileceklerdir. Bu uygulama sayesinde hiçbir sosyal güvenceleri olmayan ve emekli olmayan vatandaşlar üç ayda bir 2100 lira olan maaşlarına kavuşabileceklerdir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı