Emeklilere Ek Ödeme Oranları Değişti! Emekli maaşlarına 700 TL Ek Ödeme Müjdesi

Emekllere ek ödeme oranları değişti! Milyonlarca emeklinin merakla beklediği ek ödeme oranları değişti. Emekli maaşlarına 700 TL ek ödeme müjdesi geldi. Maaşlarda şu anda ek ödeme olarak alınan 340 TL ücreti 360 TL zamlanarak 700 TL çıktı. İşte yeni zamlı emekli maaşları. Peki ne zaman hesaplarda olacak?

Emeklilere Ek Ödeme Oranları Değişti! Emekli maaşlarına 700 TL Ek Ödeme Müjdesi

Emekli maaşlarında Temmuz ayı itibariyle yeni bir zam masadaydı. Özellikle TÜED tarafından yapılan açıklamayla ek ödeme oranları artık ihtiyaçtan daha çok mecburiyet olması istenmişti. Türkiye Emekliler Derneği, daha önce promosyonda olduğu gibi bu alanda da öncülük etmiş ve maaşlarda 340 TL olan ek ödeme bütçesini, 360 TL daha zamlandırılması Emekliler için şart olduğunu dile getirmişti. Yapılan görüşmelerde Temmuz zammı öncesinde istenilen ödeme gerçek oldu ve emekliler ham maaşları üzerinden 700 TL daha ödeme alacak.

TÜM EMEKLİLERİN EK ÖDEME İLE MAAŞLAR İYİLEŞTİRİLİYOR

Emekli Sandığından, Bağkur'a kadar SGK girişli SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emeklilerin hepsini kapsayan yeni düzenlemeyle birlikte vergi iadesi yerine maaşlarda aylık ek ödemeler maaşlarda yapılan yüzde 4 zam oranıyla doğru orantılı bir şekilde maaş artırılması şimdi oran anlaşması bekleniyor. Maaş artıkça ödenen rakam yüksek maaşa yüksek zam olarak Devletin belini büksede tüm emeklilere eski Yüzde 4 çıkartılarak (340 TL), herkese 700 TL eklenmesi ve Yüzde 4'lük oranın Yüzde 8 veya 10'a sabitlenmesi yönünde istekleri onaylandı.

Oran Yüzde 8 veya 10 kararı verilecek!

TÜED'in isteği doğrultusunda adımların atıldığını dile getiren yetkililer, Yüzde 8 mi Yüzde 10 mu kararı kaldı. Eylül ayı olmasa bile Ocak 2021'de bile bu zammı hesaplarda görmek istediklerini dile getirdiler.

EK ÖDEME 340 TL'DEN 700 TL'YE YÜKSELİYOR

Ek Ödeme maaşlarda 200 TL ile 340 TL arasında değişiyor. Ancak asıl mesele olan düşük emekli maaşı ve yüksek emekli maaşı tekrardan masaya yatırılıyor. 6 Bin'den fazla maaş alan bir kişi 700 TL ek ödeme alırken, 1500 TL alan kişi 150 TL ek ödeme alması hiç hak olarak görülmüyor. Bir çok kişinin ek ödeme konusunda sabit bir ücret üzerinden herkese aynı verilmesi gerektiğini dile getiriyor. Emekli ek ödeme her vatandaşa 700 TL olarak verilmesi artan geçim sıkıntıları üzerine kesin olarak bekleniyor. Bu olmazsa Emekliler geçinmekten oldukça zor günler geçiriyor.

Ek Ödeme Almayan Emekli Kalmayacak!

Her emekliye ödenmeyen ek ödemeler her emekliye ödenmesi şu an için kesinleşti. 5510 sayılı Kanun'da yer alan 4C Emekli Sandığı, 4B Bağkur ve 4A Sosyal Sigortalar Kurumu emeklilere ek ödeme alıyordu. Şu an itibariyle Ek Ödeme Tüm Vatandaşlara artık verilecek ve Ocak 2021 beklenmeyeek.

ilan365.net

YORUM EKLE