Emekliye 1368 TL ek ödeme geliyor! Bu Ay yatmaya başlayacak

Emekliye 1368 TL ek ödeme geliyor. Emekliler için yıl sonu banka anlaşmaları çok önemli bir yer kaplıyor. En çok merak edilen Emekliyim maaşımı nasıl daha fazla alırım sorusu cevap buluyor. Emeklilere 1368 TL ek ödeme 2020 yılında geliyor.

Emekliye 1368 TL ek ödeme geliyor! Bu Ay yatmaya başlayacak

Emekliye 1368 TL ek ödeme geliyor. Emekliler için yıl sonu banka anlaşmaları çok önemli bir yer kaplıyor. En çok merak edilen Emekliyim maaşımı nasıl daha fazla alırım sorusu cevap buluyor. Emeklilere 1368 TL ek ödeme 2020 yılında geliyor.

Emekliye 1368 TL müjdesi!

Milyonlarca emekli tarafından merakla beklenen Ocak 2020 zammı için geri sayım başladı. 2020 emekli maaşı zammı ne kadar olacak? Emekliler ek ödeme ile birlikte ne kadar alacak? Emekli ek ödemesi nasıl hesaplanıyor? İşte, 2020 emekli maaşı zammına dair detaylar…

SSK, Bağ-Kur ve memur emeklileri tarafından 2020 emekli zammı ve ek ödeme miktarı heyecanla takip ediliyor. 12 milyon 300 bin emekliyi yakından ilgilendiren zam oranları enflasyon rakamları ile paralellik gösteriyor. Yılın ilk 6 aylık dönemini kapsayan enflasyon rakamlarına göre emekli maaşlarına zam yapılıyor. Temmuz ve Aralık dönemi içerisinde TÜFE oranı yüzde 5’i aştığı için emeklilere fark verileceği açıklandı. Buna göre Bağ-Kur ve SSK’dan emekli olan vatandaşların maaşına yüzde 6.82 oranında zam uygulanacak.

Memur emeklileri içinse bu oran yüzde 1.82 olarak belirlendi. Enflasyon farkını da hesaplayınca emekli maaşlarına yüzde 5.82 oranında zam yapılacak. Aynı durum emeklilere verilen ek ödemeler içinde geçerli sayılıyor. Ek ödemeler, net maaşa göre hesaplanıyor. Emekli maaşının yüzde 4’ü oranında ek ödeme alma hakkı tanınıyor. En az 30 TL en fazla ise 368 TL olacak şekilde emeklilere Ocak ayında ek ödeme yapılacak. Bankalarda, Ocak 2020 emekli maaşları için promosyon kampanyaları düzenlemeye başladı.

AkBank, DenizBank, Fibanka ve ING tarafından emeklilere 750 TL’den 1000 TL’ye kadar promosyon ödemesi yapılıyor. Ek ödemeler de bankalardan çekilebiliyor. Emekliler toplamda bin 368 TL ödeme alma hakkı kazanıyor. Yılın ikinci 6 aylık döneminde de emekli maaşlarına zam yapılacak. Yine, enflasyon rakamlarına bağlı olarak belirlenecek olan zamlar sayesinde emekliler rahat bir nefes alabilecek. Emekli maaşlarına yapılan zam Ocak ayından itibaren hesaplara yatırılacak. 1000 TL maaş alan bir emekliye zamdan sonra 1084 TL ödeme yapılacak.

Emeklilere en yüksek Promosyan TEB'den!

Türkiye ekonomi Bankası emeklilere en yüksek promosyonu veren banka. En az 1000 TL ve maksimum 1100 TL emekli promosyonu veriyor. 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 11:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mkd
Mkd - 2 ay Önce

Birincisi memur emekli ve çalışana 5,82 degil5,49 zam alacak ikincisi hangi banka o kadar promosyon veriyormus biraz yazarken ciddi olun araştırın öyle yazın

Kry
Kry - 2 ay Önce

Bilmediğimiz bir şey söyleyin. Iktidar destekçileri. Bildik şeyleri haber yapıyosunuz. Siz de sözde habercisiniz. Vay memleketin haline.

Leyla turpçu
Leyla turpçu - 2 ay Önce

Ben emekli olduktan sonra da sigortalı çalıştım yaklaşık 3 yıl bu ödenen primlerin parasını alabilirmiyim

Halit gedik
Halit gedik - 1 ay Önce

En fazla promosyon veren bankalar hankileri

Erguler soysal
Erguler soysal - 1 ay Önce

Masima zam na kadar

Ercan  sariboga
Ercan sariboga - 2 ay Önce

Iktisat ne demek

Sehmehetğunğor
Sehmehetğunğor - 2 ay Önce

Mayıslmnekadat

Hasan Çakır
Hasan Çakır - 2 ay Önce

Ne kadar emekli maaşı Alaçam