Emekliye En Çok Promosyon Veren Bankalar Hangisi? Nisan 2020 Güncel Liste ile Bankaların Promosyon Ücretleri

Milyonlarca emekli vatandaşın ilgiyle takip ettiği banka promosyon ücretleri netlik kazandı. Peki, hangi bankalar emeklilere promosyon veriyor? 2020 emekli banka promosyon ücretleri ne kadar? Emekli promosyon ödemeleri ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

Emekliye En Çok Promosyon Veren Bankalar Hangisi? Nisan 2020 Güncel Liste ile Bankaların Promosyon Ücretleri

Milyonlarca emekli vatandaşın ilgiyle takip ettiği banka promosyon ücretleri netlik kazandı. Peki, hangi bankalar emeklilere promosyon veriyor? 2020 emekli banka promosyon ücretleri ne kadar? Emekli promosyon ödemeleri ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

Nisan 2020 Emekli Promosyon Ücretleri ne kadar?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Ziraat Bankası arasında imzalanan promosyon sözleşme anlaşması yapmasıyla başlayan süreçte ikinci dönem ödeme tarihi geldi. İlk olarak 1 Mart 2017 tarihinde emeklilere promosyon ücretleri ödenmişti. Şubat ayında sözleşme süresinin dolmasıyla birlikte emekliler için yeni dönem promosyon ödemesi alma hakkı ortaya çıktı. Kamu ve özel bankalar tarafından birer birer açıklanan emekli promosyon ödemeleri vatandaşları heyecanlandırdı.

2020 emekli promosyon ödemesi yapacak olan bankalar arasında Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), ING Bank, Şeker Bankası, Halk Bankası ve QNB Finansbank yer alıyor. Bankalar ve SGK arasında imzalanan promosyon anlaşmaları kapsamında emekli promosyon paketleri oluşturuldu. Yapı Kredi Bankası'ndan emekli promosyonunu almak isteyen vatandaşların üç yıl boyunca emekli maaşlarını Yapı Kredi'den alma taahhütünde bulunması gerekiyor. Aylık net gelirlere göre promosyon ücretleri değişiklik gösteriyor. 1500 TL net geliri olan bir emekli 500 TL promosyon alırken; 1500-2500 TL geliri olan 625 TL ve 2500 TL üzeri gelir sahipleri 750 TL promosyon alma hakkı kazanıyor.

Emeklilere promosyon ödemeleri nakdi olarak sağlanıyor.  Yapı Kredi Bankası ücretsiz ödeme talimatı veren müşterilerine özel faiz oranlarıyla kredi imkanı da sunuyor. Emekliler, ilk 6 ay geçerli olmak üzere hoşgeldin faizinden yararlanabiliyor. Ayrıca, emeklilere özel Medline özel sağlık hizmetlerinden bir yıl süreyle ücretsiz faydalanma hakkı da tanınıyor.Garanti Bankası'dan emekli promosyonu almak isteyen vatandaşlarsa ek ürün koşulu olmaksızın, sadece 3 yıl süreyle emekli maaaşı alma taahhütü vererek başvuruda bulunabiliyor. Garanti BBVA tarafından 1500 TL geliri olan emekliye 800 TL, 1500-2500 geliri olana 1000 TL ve 2500 TL üzeri gelir sahiplerine 1.200 TL promosyon ödemesi yapılıyor. Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) tarafından da emeklilere özel promosyon ücretlendirmesi gerçekleştiriliyor.

SGK emeklilerinin maaşlarını TEB'e taşımaları ve 3 yıl boyunca bankada kalacaklarına söz vermeleri halinde başvuruları işleme alınıyor. Garanti BBVA ile benzer şartlar sunan TEB, 999 TL geliri bulunan emeklilere 850 TL promosyon veriyor. 1000 ile 1999 TL arası gelir sahiplerine 925 TL promosyon verilirken; 2000 TL ve üzeri geliri bulunan emeklililere 1000 TL promosyon hakkı tanınıyor. TEB emekli promosyonu başvurularında müşterilerinin en az iki tane otomatik ödeme talimatı vermesi koşulunu zorunlu tutuyor. Emekli promosyon ücretlerinde en düşük ödemeyi QNB Finansbank yapıyor. Emeklilerin maaşlarına göre düzenen promosyon ödemelerinde en yüksek miktar 450 TL olarak belirlendi. 1000 TL ve altı maaşı bulunan emeklilere 300 TL, 1000 TL ve 2000 TL arası maaş alanlara 375 TL ve 2000 TL üstü maaş sahiplerine de 450 TL promosyon veriliyor. Şekerbank ise emekli promosyonu alan müşterilerine özel kampanyalar düzenliyor. En az 10 tane müşteriyle sınırlı olmak üzere müşteri başına 150 TL'den toplam 1.500 TL'ye kadar ekstra ödeme gerçekleştiriliyor.

Promosyon hakkı kazanan müşterilerin emekli maaşlarını Şekerbank'a taşımaları ve 3 yıl süreli taahhüt anlaşmasını imzalamaları gerekiyor. Ayrıca, en az iki tane otomatik ödeme talimatı vermeleri zorunlu tutuluyor. Müşterilerine sunduğu esktra haklarla birlikte toplam 2.100 TL'ye kadar promosyon ücreti ödeniyor. Halk Bankası tarafından promosyon ücretleri tek seferde ödeniyor. Diğer bankalardan farklı olarak emekli maaşlarında brüt temel alınıyor. 500  ile 1000 TL emekli maaşı alan müşterilerine 500 lira, 1500 ve 2500 TL maaş alanlara 625 TL ve 2500 TL üzeri maaş alan emeklilere de 750 TL promosyon ücreti ödeniyor. Bankaların emeklilere verdiği promosyon ödemelerinin Nisan ayı içerisinde yapılması bekleniyor.

YORUM EKLE