Evde Bakım Maaşı Alanlara Mayıs’ta 1000 TL Ödenecek! Evde Bakım Maaşı Alanlar İçin Son Başvuru Günü

Evde Bakım Maaşı alanlara müjde! Evde Bakım Maaşı alanlara Mayıs ayında 1000 TL sosyal yardım ödemesi yapılacak. Evde bakım maaşı alanlar sosyal yardım parası ne zaman alacak? Evde bakım maaşı alanlar sosyal yardım paralarını nasıl takip edecek?

Evde Bakım Maaşı Alanlara Mayıs’ta 1000 TL Ödenecek! Evde Bakım Maaşı Alanlar İçin Son Başvuru Günü

Evde Bakım Maaşı alanlara müjde! Evde Bakım Maaşı alanlara Mayıs ayında 1000 TL sosyal yardım ödemesi yapılacak. Evde bakım maaşı alanlar sosyal yardım parası ne zaman alacak? Evde bakım maaşı alanlar sosyal yardım paralarını nasıl takip edecek? Korona virüs sebebiyle vatandaşlarımızın büyük bir kesimi mağdur oldu. Şu aşamada sadece normal çalışanlar değil evde bakım hizmeti veren ve devletten 1460 TL maaş alan vatandaşlar da mağdur. Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs, ülkemizde de seyrini devam ettiriyor. Evde bakım hizmeti veren ve çok cüzi miktarlara çalışan vatandaşlarımıza da 1000 TL sosyal yardım ödemesi yapılacak. Açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından geldi. Evde bakım maaşı, evde bakım ödemesi alan vatandaşların normal vatandaşlar gibi 1000 TL sosyal yardım parası alabileceği tartışılan büyük bir konuydu. Haber merkezimiz tüm detayları ile konuyu araştırdı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Evde bakım maaşı alanlar 1000 TL sosyal yardım parası alacak mı? Tüm detaylar haberimizde…

Evde Bakım Maaşı Alanlar Dikkat! Ödemeler Mayıs’ta Yapılabilir!

Evde bakım maaşı, evde bakım parası alan vatandaşlar Nisan ayında yapılan 1.faz ve ikinci faz sosyal yardım paralarından faydalanamadı. Tüm başvuru ve taleplere rağmen bu vatandaşlara herhangi bir ödeme veyahut açıklama yapılmadı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Nisan ayı içerisinde sosyal yardım paraları hakkında defalarca açıklama yapmasına rağmen Evde bakım maaşı alanlara yönelik herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak dün günün erken saatlerinde konuya ilişkin basın toplantısı yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuya ilişkin şoke edici ifadeler kullandı. Resmi açıklamalar niteliğinde haberimizin detayları tamamı ile evde bakım maaşı alanların 1000 TL sosyal yardım parası alıp alamayacağı ile alakalı. Bu sebeple eğer evde bakım maaşı alıyorsanız mutlaka bu haberi daha detaylı incelemelisiniz. Zira yapılacak olan sosyal yardım ödemeleri için neresi takip edilmeli? Evde bakım maaşı alanlar sosyal yardım parası için başvuru yapabilir mi? Tüm sorularınızın yanıtlarını veriyor olacağız. Konuya ilişkin açıklama yapan Bakan Selçuk, sosyal yardım parası ile alakalı en ince ayrıntıları anlattı. İşte tüm kriterler:

Evde Bakım Parası Alanlara 1000 TL Sosyal Yardım Ödemesi Geliyor!

Evde bakım maaşı alanlara yönelik yapılacak olan ödemeler dahil toplam 1000 TL sosyal yardım parası ödemesi için evde bakım maaşı alanların dikkat etmesi gereken en önemli nokta, sosyal yardım para ödemesi alabilmek için başvuru yapmanız gerekiyor. Aşağıdaki verdiğimiz bağlantıdan direkt olarak e-Devlet sistemine giriş yaparak sağ kısımda bulunan “Yeni Başvuru” kısmından başvurunuzu tamamlamanız gerekiyor. Kişilerin gelir düzeylerine yönelik yapılacak olan ödemeler dâhilinde evde bakım maaşı alan kişiler 1000 TL sosyal yardım paralarını Mayıs ayı içerisinde alabilecek. Daha önce başvuru yapanlar için ise ödemeler ilgili banka hesaplarına yatırılmış olabileceğinden kontrol gerektiriyor.

1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu İçin Tıklayınız

1000 TL Sosyal Yardım Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?

1000 TL sosyal yardım parası sorgulama sistemi için e-Devlet’e giriş yapmanız gerekiyor. Buradaki bağlantıya tıklayarak 1000 TL sosyal yardım parası başvuru sorgulamasını yapabilirsiniz. Aile Bakanlığı ilgili ödemeleri PTT aracılığı ile yapacağını ancak sistemde IBAN bilgileri kayıtlı olan vatandaşların banka hesaplarına aktarıldığını belirtti. Bu sebeple eğer IBAN bilgileriniz e-Devlet sisteminde kayıtlı ise öncelikli olarak ilgili banka hesabınızı kontrol ediniz.

YORUM EKLE