Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

13 Kasım 2020 Cuma 11:03:04

Fahrettin Koca’dan maske müjdesi! Yakında hayatımızdan çıkacak!

Koronavirüs aşısıyla ilgili bilgi vermeye devam eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada maskenin yakın dönemde hayatımızdan çıkacağını aktardı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabından hem uyarılarını yapmaya hem de aşı çalışmalarıyla ilgili bilgi vermeye devam ediyor.

Yakın zamanda hayatımızdan çıkacak!

Aşı çalışmalarıyla ilgili paylaşım yapan Koca, maskenin yakın tarihte insanların hayatından çıkacağı müjdesini verdi. Özgürce nefes alınan günlerin özlendiğini kaydeden Bakan Koca, Covid-19 aşı çalışmalarından gelen haberlerin iyi olduğunu belirtti. Mesafeli kalmaya ve kısıtlamalara uymaya devam edilmesi gerektiğin aktaran Bakan Koca, yakın zamanda maskenin hayatımızdan çıkacağı için sabırlı olunması gerektiğini kaydetti.

Önceki paylaşımına tepki yağmıştı

Bakan Koca, bundan önce yaptığı paylaşımda, eskiden normal olan davranışların terk edilmesi gerektiğini aktarmıştı. Koca’nın yaptığı paylaşımı eleştiren bazı kullanıcılar hasta mahremiyetine saygı gösterilmesi gerektiğini ifade etmişti. Bakan Koca’nın paylaşımını savunanlar ise görüntünün bulanıklaştırılmış olmasına dikkat çekmişti.

En etkili aşı Almanya’da geliştirildi

Almanya, ABD, Çin ve Rusya’da koronavirüs aşısı çalışmaları devam ediyor. Şimdiye kadarki en etkili aşıyı ise, Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi olan bilim insanı Özlem Türeci’nin sahibi olduğu Alman firması BioNTech geliştirdi. Pfizer ile ortak geliştirilen aşının 3’üncü faz deneylerin sona erdiği ve koronavirüsü yüzde 90 oranında engellediği bildirilmişti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı