Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

14 Kasım 2020 Cumartesi 16:05:54

Formula 1 kırmızı bayrak ne demek? Kırmızı bayrak sallandığı zaman ne olur?

İstanbul Park’ta düzenlenecek olan Formula 1 yarışı öncesi bugün sıralama turları gerçekleştiriliyor. F1 yarışlarını merakla bekleyenler ve izleyenler Formula 1 bayrakları ve anlamlarını merak ediyor. F1’de hangi bayrak ne anlama gelir, Formula 1 kırmızı bayrağın anlamı nedir? soruları sıkça araştırılıyor. Peki, Formula 1’de kırmızı bayrak ne demek? Kırmızı bayrak sallandığı zaman ne olur? İşte detaylar…

Yarın İstanbul Park’ta yapılacak Formula yarışları öncesi bugün sıralama turları gerçekleştiriliyor. F1 yarışlarını izleyen yarışseverler, Formula bayraklarının anlamları şimdiden araştırmaya başladı. En merak edilen ise kırmızı bayrak oldu. Herkes Formula 1 kırmızı bayrak ne demek? Kırmızı bayrak sallandığı zaman ne olur? araştırmaya başladı.

Formula 1’de yarışı kontrol altında tutmak ve pilotları bilgilendirmek amacıyla kullanılan iletişim araçlarından biri de bayrak sistemidir. Sarı, mavi ve damalı bayrakların anlamları genel olarak biliniyor olsa da bayraklar bunlarla sınırlı değildir. Peki gelelim kırmızı bayrağın anlamına…

Formula 1 kırmızı bayrak ne demek?

Formula 1 yarışında kırmızı bayrak kaldırıldığı zaman seans durdurulmuş demektir. Bir kaza, pist üstündeki bir sorun ya da kötü hava koşulları kırmızı bayrağın kaldırılmasına neden olabilir.

Özetle F1’de kırmızı bayrak kaldırılmasının anlamı: Seans durdurulmuş anlamına gelir.

Formula 1 yarışlarında kullanılan diğer bayraklar ve anlamları

  • Damalı bayrak

Seansın bittiğini işaret eder. Antrenman ve sıralama seanslarında bu bayrak, sürenin dolayısıyla seansın bittiğini belirtir. Yarışta ise ilk olarak yarışı kazanana sallanır ve bayrak, yarışı tamamlayan tüm pilotlar için sallanmaya devam eder.

  • Sarı bayrak

Pist üstünde tehlike olduğunu işaret eder. Yol üstünde durmuş ya da pist dışına çıkmış araç olabilir. Tek sarı bayrak yavaşlanması gerektiği konusunda işaret ederken, çift sarı bayrak durumun daha ciddi olduğunu ve pilotun ilgili sektörde kesinlikle yavaşlamak zorunda olduğunu belirtir. Gerekirse pilot durmak zorundadır. Geçiş yapmak yasaktır.

  • Yeşil bayrak

Her şeyin yolunda olduğunu belirtir. Sarı bayrak ile geçilen tehlikeli bölgenin ardından yeşil sallanarak yarışın tekrar başladığı belirtilir.

  • Mavi bayrak

Tur yiyecek pilotlara sallanır. Arkadan gelen hızlı pilota, izin verilmesi konusunda tur yiyecek pilota bilgi verilir. 3 mavi bayrağa kasıtlı bir şekilde uymayan pilota ceza verilebilir. Mavi bayrak ayrıca pit yolunun sonunda, pit çıkışı açıkken ancak piste yaklaşan bir araç olduğunu göstermek için de kullanılır.

  • Sarı ve kırmızı çizgili bayrak

Pist yüzeyinin yağmur ya da yağ nedeniyle kaygan olduğunu belirtmek için sallanılır.

Formula 1 saat kaçta hangi kanalda yayınlanacak?

Formula 1 (F1) İstanbul GP için artık geri sayım başladı. Birbirinden ünlü pilotların en iyi sıralamayı alabilmek için mücadele edeceği Formula 1 yarışı, pandemi tedbirleri dolayısıyla İstanbulPark’ta biletli olarak takip edilemeyecek. Organizasyonun başından sonuna kadar tüm ayrıntıları canlı yayın ile seyredilebilecek. Peki, Formula 1 ne zaman saat kaçta hangi kanalda canlı izlenebilecek? İşte, yarış saatleri belli olan Formula 1 canlı yayını hakkında merak edilen bazı bilgiler

Formula 1 tutkusu İstanbulPark’ta yaşanacak. F1 pilotlarının soluksuz mücadelesinin yaşanacağı Formula 1 İstanbul GrandPrix’i ekran başından canlı olarak izlenebilecek.

Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix’si, S Sport’tan şifresiz yayınlanacak.

S Sport’tan yapılan açıklamada, yarışseverlerin F1 DHL Türkiye Grand Prix’sini uydu alıcıları üzerinden şifresiz olarak izleyebileceği belirtildi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı