Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

6 Mayıs 2020 Çarşamba 15:40:26

Günlük 39 TL alabilmek için son başvuru günü! Paralar Cuma günü hesapta olacak!

Milyonlarca kişinin beklediği haber Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından açıklandı. Nakdi ücret desteği 7 Mayıs 2020 Perşembe günü başvuruları son! Başvuruların bitmesinin ardından paralar Cuma günü hesaba yatacak. Nakdi ücret desteğinden kimler faydalanabiliyor? Nakdi ücret destek başvurusu nasıl yapılır? Tüm detaylar haberimizde…

Milyonlarca kişinin beklediği haber Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından açıklandı. Nakdi ücret desteği 7 Mayıs 2020 Perşembe günü başvuruları son! Başvuruların bitmesinin ardından paralar Cuma günü hesaba yatacak. Nakdi ücret desteğinden kimler faydalanabiliyor? Nakdi ücret destek başvurusu nasıl yapılır? Tüm detaylar haberimizde…

Korona virüs ülkemizde etkisinin göstermesinin ardından her geçen gün azalsa da Devlet tarafından vatandaşlar için yapılan yardımlar devam ettiriliyor. Milyonlarca kişi tarafından merak edilerek araştırılan ücretsiz izin ödemeleri ile ilgili olarak bütün detayları sizinle paylaşmak isteriz. Ücretsiz izine çıkan vatandaşların karşılığında alacağı 1.177 TL ödeme için tüm detayları toplayarak sizlere sunmak isteriz.

ÜCRETSİZ İZİN ÖDENEĞİ 1.177 TL İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Nakdi ücret desteği olarak karşımıza çıkan ve ücretsiz izine çıkan vatandaşları ilgilendiren bildirimlerini https://uyg.sgk.gov.tr/IsverenSistemi adresi üzerinden başvuru yapma fırsatını bulabilirsiniz. Açılan sayfa üzerinde Korona virüs Ücretsiz İzin Ekranı seçeneğini seçerek başvuru yapma fırsatını elde edebilirsiniz. Böylelikle ücretsiz izine çıkan işçileriniz için 1.177 TL ödeme almasını sağlayabilirsiniz. Başvurularınız için ücretsiz izin verilen her ay için ayrı ayrı yapılması zorunluluğu bulunmaktadır. Böylelikle ücretsiz iznin verildiği ayın 3’üne kadar yapmanız ön görülmektedir. Aynı zamanda 15.03.2020 tarihinden sonra iş akdine son verilen vatandaşlar işsizlik ödeneğinden faydalanamamış işe bu durumda nakdi ücret ödeneğinden faydalanma fırsatı verilmektedir. Böylelikle bu işçiler işsizlik ödeneğine başvuru yapmış ise herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek kalmamaktadır.

NAKDİ ÜCRET ÖDENEĞİ UYGULAMASINDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

  • Ücretsiz izne ayrılan vatandaşlar,
  • Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanamamış vatandaşlar,
  • 15.03.2020 tarihinden sonra iş akdi feshedilen ve işsizlik ödeneğinden yararlanamamış olanları,
  • Yaşlılık aylığı olmayan işçiler

Nakdi ücret ödeneği uygulamasından yararlanarak aylık 1.177 TL ödeme alma hakkına sahip olmaktadır. Nakdi Ücret desteğinden yararlan çalışanlar ve bakmakla yükümlü olan aile bireyleri bu dönem içerisinde Genel Sağlık Sigortasından yararlanma fırsatını elde edeceklerdir. Ancak unutmamak gerekir ki Sigorta primleri İşsizlik Fonu’ndan karşılanması gerekiyor.

BAŞVURU YAPAN BİREYLERİN ÖDEMELERİ 8 MAYIS CUMA GÜNÜ HESAPTA!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; ; “Ücretsiz izne ayrılan işçilerimizle 15 Mart’tan sonra işten çıkarılan ve işsizlik ödeneğine hak kazanamayanlara, Nakdi Ücret Desteği, İŞKUR tarafından izleyen ayın 8’inden itibaren ödenecek.” İfadelerini kullanmasıyla dikkatleri üzerine çekti.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda ücretsiz izne ayrılan bireylerin ayı takip eden ayın 3’üne kadar başvuruların yapılması hükmü için erteleme getirdiğini açıkladı. Korona virüs sebebiyle ücretsiz izine çıkan vatandaşlar 07.05.2020 Perşembe saat 23.59’a kadar başvuru yapma hakkına sahip olacaktır. Bu doğrultuda başvuru yapmayan vatandaşlar bu süreç içerisinde başvurularını tamamlaması öngörülmektedir. Aksi takdir de bu ay için bu fırsattan yararlanamayacak.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNÜN HABERLERİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ÇOK OKUNAN HABERLER

SON HABERLER

Son Dakika Haber

Yukarı