Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

13 Mayıs 2020 Çarşamba 14:26:33

Günlük 80 TL ödeme yapıyor! 6 Ay 14400 TL Hiç Bir Şart Aranmadan Ödeme Yapılıyor

Son zamanlarda İŞKUR tarafından hayata geçirilen ‘’İşte Anne Projesi’’ kapsamı doğrultusunda 15 yaşından küçük çocuğu olan ev hanımları için günlük 80 TL ödeme yapılacağı açıkladı. İşte anne projesine nasıl başvuru yapılır? Başvuru yapmak için gerekli evraklar nelerdir? Başvuru şartları nelerdir? Gibi pek çok sorular ev hanımları tarafından araştırılmaya başlanmıştır.

Son zamanlarda İŞKUR tarafından hayata geçirilen ‘’İşte Anne Projesi’’ kapsamı doğrultusunda 15 yaşından küçük çocuğu olan ev hanımları için günlük 80 TL ödeme yapılacağı açıkladı. İşte anne projesine nasıl başvuru yapılır? Başvuru yapmak için gerekli evraklar nelerdir? Başvuru şartları nelerdir? Gibi pek çok sorular ev hanımları tarafından araştırılmaya başlanmıştır. İŞKUR istihdamı arttırma projeleri ile bilinmesinin yanı sıra pek çok destek programlarını da sunmaktadır. Gençlere, annelere, yaşlılara, ihtiyaç sahiplerine ve engelli vatandaşlara İŞKUR tarafından birbirinden farklı destekler sağlanmaktadır. İŞKUR yapmış olduğu en büyük projeler arasında meslek kursları yerini almaktadır. Meslek kursları sayesinde binler vatandaşa eğitim verme fırsatı sunulmaktadır.

İŞKUR son zamanlar içerisinde yapmış olduğu yeni bir proje ile ev hanımlarının dikkatini çekiyor. Bu proje kapsamı doğrultusunda çalışmayan anneler için günlük 80 TL harçlık kazanma fırsatını tanımaktadır. İşte Anne projesi ile alakalı detayları haberimizden öğrenebilirsiniz…

İŞKURDAN GÜNLÜK 80 TL MÜJDESİ!

Çocuk sahibi olan annelerin iş hayatına atılması için İŞKUR pek çok destek sağlayarak gündemimizdeki yerini alıyor. İş başı eğitimi programları doğrultusunda 2 ila 5 yaş aralığında çocuğu olan kadınlara günlük 89,4 TL harçlık verileceğini ve aylık 400 lira bakım desteği sağlanacağı İŞKUR tarafından açıklandı.

Türkiye İş Kurumu tarafından belirlenen bazı meslek grupları arasında düzenlenen iş başı eğitim programlarına katılan anneler için büyük müjde geldi. 2 ila 5 yaş aralığında çocuğu olan anneler için aylık 400 TL bakım destek fırsatı sunulmaktadır. Aynı zamanda iş öğrenen anneler için de ayrıca para ödeneceğinin açıklamasını İŞKUR’dan geldi. İşbaşı eğitim programına katılan vatandaşlar için 89,4 TL veriliyor. Bu doğrultuda anneler programa katılmasıyla birlikte iş tecrübesi kazanacak ve böylelikle hem de ayda 2 bin 724 TL ödeme alma fırsatını bulabilecek.

Bu müjdeli haberi duyan Anneler İŞKUR kaydının nasıl yapılacağı ve başvuruların nasıl yapılacağı araştırmaya başlamış bulunmaktadır.

İŞKUR’A NASIL KAYIT OLUNUR?

İş arayan bireylerin İŞKUR’a kayıt olması gerekmektedir. İŞKUR’a kayıt olmak için en yakın İŞKUR merkezine gitmeniz gerekebilir. Aynı zamanda https://esube.iskur.gov.tr/ adresi üzerinden de üye olma fırsatını bulabilirsiniz. İş arayan kısmına girerek üye olabilirsiniz. Gerekli alanları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak üyelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak ıslak imza için ya elektronik imza ya da en yakın İŞKUR merkezine giderek gerçekleştirme fırsatını elde edebilirsiniz.

Kayıt işlemlerinizi tamamlamanız ile birlikte merkezden iş arayan kayıt belgesini almak istediğinizi talep edecek ve kimliğinizi vererek dakikalar içerisinde belgeyi alma fırsatını elde edebilirsiniz.

İŞKUR işte Anne Projesinden yararlanmak isteyen anneler, sanayi sektöründeki melek eğitim kurslarına ve imalat sektöründe işbaşı eğitim programlarına katılması gerekmektedir. Bunun için başvuru yapmanız ön görülmektedir. Çocuklarınızın nüfus cüzdanı, kreş ve gündüz bakımevi faturası ile birlikte istenilen belgeleri kurs programını düzenleyen Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne müracaat etmeniz gerekmektedir.

KURS TOPLAM 6 AY SÜRÜYOR!

İş arayan vatandaşların mesleki yeterliliklerini geliştirmeleri ve tecrübe edinmelerini amaçlayan işbaşı eğitim programı ile birlikte çalışanların iş gücü piyasasında kendilerini tanıtmaları önemli bir fırsatı doğurmaktadır. Böylelikle işbaşı eğitim programı ile birlikte bilişim ve imalat sektörlerinde ki iş yeri ve mesleklerde 6 ay, diğer sektörler de ise 3 ay civarında kurs alma fırsatını bulabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı